Videopozvánka na Brod1995

Festival se pomalu blíží a my se už nemůžeme dočkat, až atletický stadion obsadí dobrá nálada a dobrá muzika, prostě až vypukne Brod1995. Abychom si to čekání ukrátili, připravili jsme pro vás videopozvánku! Takže tady jí máte!

A pozor – od 1. července zdražujeme vstupenky, takže pokud je ještě nemáte nemáte doma, neváhejte!

Rocková klasika

Pouze jeden rok chybí rockerům ze Žlutého psa ke 40ti letému jubileu na české hudební scéně. Tahle legendární klasika v čele s Ondřejem Hejmou, nikdy neomrzí. Jednoznačně jedni z největších profíků mezi českými hudebníky dorazí do Brodu!

Osobitý rocker z Irska

Žánrový originál undergrass v podání TRAVISE O´NEILLA! Osobitý rocker z Irska s parádně vychraptěným hlasem míchá bluegrass, country, blues, folk, ale i rock a punkrock. Naživo, ojedinělý zážitek! Pokud jste ještě neměli tu čest, nepropadejte panice a doražte na něj do Brodu!

Jelen, Debbi a Andělé

Jelen je bezesporu zjevením české hudební scény posledních let. Lákavým způsobem míchají folkové a country kořeny s rockovou podmanivostí a k tomu přidávají slušnou dávku energie, o kterou se vždy štědře dělí se svým publikem. Pokud jste neviděli jejich společné vystoupení s Debbi na pondělním předávání cen Anděl, třeba se vám to poštěstí v srpnu na Brodě, kde jak Jelen, tak Debbi vystoupí.

Framus Five v Beatové síni slávy!

Brány Beatové síně slávy Radia Beat se otevřou už po čtrnácté. Radio Beat uvede další muzikanty mezi legendy tuzemského rocku. V letošním roce se dostalo té cti kapele Framus Five, která bude do Beatové síně slávy uvedena 26. 5. 2017 v areálu přírodního amfiteatru v Lokti nad Ohří.

Kapela Framus Five, jejíž jméno spatřilo světlo světa přesně před padesáti lety, oslaví spolu s Michalem Prokopem své uvedení do Beatové síně slávy koncertem a také převezme plaketu za vstup do Síně slávy v kategorii kapela. A my se můžeme těšit, až tyhle čerstvě oceněné legendy v srpnu uslyšíme živě!

 

Debbi dorazí do Brodu i s novým albem

Tahle holčina mě zaujala už v době, kdy jsem ji postřehl v televizi v jedné velké komerční show. Tehdy prohlásila, že její největší hudební vzor je Kate Nash a ejhle – my jsme zrovna jednali s Kate a vezli ji na Rock for People. Nedalo mi to a nabídli jsme DEBBI hraní ve stejný den na stejném místě.

Mám pocit, že DEBBI by si zasloužila více pozornosti médií a veřejnosti, takovéhle projekty vždy rád podpořím a nejen proto si ji pojďme vychutnat i na Brodě. Navíc se můžeme těšit i na skladby z její zbrusu nové desky Break, kterou před pár dny vydala a která rozhodně stojí za poslech…několikanásobný.

Petr Fořt

Podívejte se, co uslyšíte…

Tak a konečně je hotovo, připravili jsme pro vás přímo lahůdkový line-up.

Postupně vám představíme všechny letošní kapely, i když většina z nich žádné velké představování nepotřebuje. No posuďte sami: kdo by neznal svitavsko-pražskou partu Čechomor, slovenské divočáky Horkýže Slíže a Iné Kafe nebo matadory ze Žlutého psa? K nim si přidejme legendu českého rocku Michala Prokopa a kapelu Jelen, která to s velkým úspěchem v Brodě rozpálila už loni.

Dravé mládí pak bude reprezentovat českoněmecká zpěvačka, jejíž hvězda stoupá stále výš – Debbi, vynikající písničkáři Voxel a Pokáč a energií sršící parta Circus Problem, která nám se svým disco-balkan stylem připraví teprve tu pravou párty.
Třešničkou na dortu pak bude toulavý irský bard Travis O’Neill.

Fořťák

Pište si do diáře!

Slíbili jsme, že jedeme dál a jak jsme řekli, tak se stane! Protože jsme se loni znovu beznadějně zamilovali do komorní, přátelské až rodinné atmosféry českobrodského areálu, dospěli jsme k závěru, že čekat další 2 roky je prostě moc dlouho! Nadšené ohlasy vás, fanoušků, na poslední ročník nás v tom jen podpořili, takže už je to jisté: budeme každý rok!

A už samozřejmě usilovně pracujeme na dalším ročníku festivalu Brod 1995. Rozhodně se opět můžete těšit na pestrý line-up, který potěší jak milovníky tradičních a stovkami (či tisícovkami) koncertů prověřených kapel, tak i ty, kteří si rádi poslechnou svěží a  čerstvou generaci muzikantů.

Fořťák

_MG_4063  _MG_3608 _MG_3998

 

Brod 1995 je za námi – zamáčkneme slzu a jedeme dál! – 2.

Ovšem nejen hudbou živ je člověk. A tak se s námi skvělý moderátor Jarda Špulák pravidelně dělil nejen o novinky a zajímavosti o vystupujících, ale zabrousil i do historie a vzpomínek festivalu, které sahají až do roku 1995. Mimochodem o tom, že ví, o čem hovoří, svědčí skutečnost, že se zúčastnil všech 22 ročníků včetně toho prvního.

Doprovodným programem návštěvníky provázely aktivity jako například Silent Párty, pukec herní zona, vychytávky v Lenovo kontejnerovém městečku nebo panelová výstava věnovaná všem 22 ročníkům festivalu ROCK FOR PEOPLE. Občerstvení bylo rozmanité, na výběr bylo ze dvou piv a to Staropramen 11° a překvapivě výtečný břeclavský Kanec 11°, pestrý jídelní sortiment a několik stylových barů.

Rodiče jakoby tušili, že dětem se na festivalu v odpoledních hodinách bude líbit, vzali je s sebou v hojném počtu a jako milé překvapení ocenily narychlo zprovozněný dětský koutek se spoustou her a aktivit. Možná z toho vyplývá výzva pro pořadatele ve smyslu: vezměte své děti na odpolední BROD, budou se bavit, v podvečer pozvěte babičky a dědy, kteří ocení 1-2 kapely svého mládí a než se setmí, může jít nejmladší generace s tou nejstarší na kutě a vy si v klidu užijete parádní večerů

Takže zbývá jen zamáčknout slzu a brzy opět v Českém Brodě!

Fořťák

  _MG_4101   _MG_3599

Brod 1995 je za námi – zamáčkneme slzu a jedeme dál! – I.

Zdá se to jako včera, kdy atletický stadion v Českém Brodě obsadila festivalová atmosféra, dobrá muzika a ještě lepší nálada.

Už v odpoledních hodinách byl atletický stadion pokryt různobarevnými dekami a okem dronu atmosféra nápadně připomínala obří pestrobarevný piknik, kde proutěné košíky s občerstvením nahradila dvě velká pódia.  Diváci jakoby hltali sousto po soustu a doušek po doušku skladby v podání mladých interpretů WE ON THE MOON, pocitově laděného ZRNÍ nebo elektroswingových MYDY RABYCAD, kteří jen pár týdnů před tím reprezentovali naší zemi na prestižních festivalech Gastonburry a Sziget. Při koncertech STO ZVÍŘAT, PLEXIS a MŇÁGY A ŽĎORP jakoby se nostalgicky vrátila vzpomínková atmosféra a ti, kteří zažili před 15-20ti lety tyto kapely na stejném místě, měli jistě husí kůži po celém těle a alespoň na chvíli měli možnost omládnout. Podvečerní vrchol předpřipravili bezvadně WOHNOUTI se svým svižným a originálním setem a pak přišli na řadu MONKEY BUSINESS, ANETA LANGEROVÁ a MIG 21, kteří všechny přesvědčili o tom, že to umí rozjet a v areálu se rozlila atmosféra hodná těch nejkvalitnějších hudebních hodnot. Skvěle sekundovala nově vycházející magastar JELEN a taneční zakončení v podání SKYLINE bylo úžasnou párty tečkou nakonec.

Fořťák