Kdo je kdo? Aneb znáte všechny letošní kapely?

Dub Pistols založili v roce 1996 v Londýně Barry Ashworth a Jason O’Bryan. Kapela mísí punkovou syrovost à la Clash s dubem, breakbeatem a dalšími žánry taneční hudby. Vydala devět alb, z nichž to poslední, Frontline, vyšlo 10. března. Dub Pistols jsou známí i svými remixy, jejich hudba zní v několika počítačových hrách a filmoví diváci ji znají například z akční fantasy Blade 2 nebo z thrilleru s Anthonym Hopkinsem Bad Company (Česká spojka). Nové album Dub Pistols Frontline názvem odkazuje k nepokojům, k nimž došlo v roce 1981 na londýnském předměstí Brixton v reakci na násilné chování policie vůči příslušníkům místní černošské komunity.

Slovenští Horkýže Slíže patří již desítky let k největším festivalovým atrakcím. Kapelu z Nitry proslavily rockové vypalovačky s punkovými kořeny a humornými texty jako Maštal, Malá Žužu, A ja sprostá nebo Emanuel Bacigala, které na koncertech spolehlivě rozezpívají a roztančí většinu publika.

Ani českou rockovou legendu Olympic není třeba představovat. Letos slaví neskutečné šedesátiny a její frontman Petr Janda může do koncertního playlistu vybírat z desítek písní, které zná v České republice asi každý: Dej mi víc své lásky, Želva, Jasná zpráva, Slzy tvý mámy, Okno mé lásky, Bon soir mademoiselle Paris…

Hudebník, producent a DJ Jiří Burian se proslavil už v 90. letech s indie rockovou kapelou Southpaw, později vytvořil s Mikolášem Růžičkou úspěšné duo Republic of Two a od roku 2015 je známý jako performer Kapitán Demo. Burianovo alter ego je obtloustlý sarkastický rapper ztělesňující veškerá hiphopová klišé a jeho songy pro cílovou skupinu „pět až sedmdesát pět“ už na české scéně stihly zdomácnět, také díky kultovnímu seriálu Lajna.

Skupinu Poletíme? založil v roce 2007 brněnský výtvarník a písničkář Rudolf Brančovský, který ji stylově vymezil jako „original banjo punk future jazz country v turbošansonovém duchu“. Početná partička inspirovaná Semaforem, Divadlem Sklep, Waldemarem Matuškou i Ivanem Mládkem se nedávno přihlásila novým singlem Můžeš mi říct, kterou doprovodil klip s Milanem Šteindlerem a Davidem Vávrou v hlavních rolích.

Anglicky zpívající český písničkář Thom Artway se poprvé prosadil před deseti lety písní Towards the Sun, jež se objevila v úspěšném filmu Křídla Vánoc. Je držitelem dvou cen Anděl za rok 2016, kdy se stal zpěvákem roku a současně zvítězil i v kategorii Objev roku. Spolupracuje s držitelkou Oscara Markétou Irglovou, s níž vystoupil na nedávném ceremoniálu předávání cen Český lev.

Na festival Brod 1995 letos poprvé zavítá i trio We are Domi, které v roce 2022 zastupovalo Českou republiku na Eurovision Song Contest v Turíně. Česko-norská elektropopová formace se dala dohromady na konzervatoři v anglickém Leedsu a její zpěvačkou je Dominika Hašková, dcera hokejového brankáře Dominika Haška.

Kapela Lety mimo působí na české scéně již přes dvacet let. Mísí žánry alternativního rocku s tvrdší elektronikou a na svém loňském albu Re:Fresh se vrátila ke zvuku svého debutu Spacepunk z roku 2001 a inspirovala se i synthpopem 80. let.

V Českém Brodě vystoupí také Fast Food Orchestra, jejímž charakteristickým rysem je žánrová rozmanitost a mísení prvků reggae, ska, dancehallu, punku nebo hiphopu. Skupina má za sebou účinkování na většině důležitých hudebních festivalů u nás a v minulém roce absolvovala turné se zpěvákem a stand-up komikem Vojtaanem.

Pražská kapela Dirty Blondes debutovala v roce 2012 a již od svých začátků staví na energickém koncertním projevu. Její hudba vzdává hold devadesátkovému punkrocku a je založena na ostrých kytarách, burácivých bicích i dravém projevu zpěvačky Dany Yousifové.

Mimořádnou show slibuje i vystoupení skupiny Zooblasters, jež se prezentuje neoposlouchaným mixem electro swingu, housu, hiphopu i balkánské hudby – a to vše ve zvířecích maskách.

Směsí popu, soulu a funku žánrově neohraničenou nabídku festivalu Brod 1995 doplní kapela Aneta & The Soul Uncles, již tvoří zpěvačka Aneta Hollandrová, známá z Prague Conspiracy, a ostřílení muzikanti se zkušenostmi z působení ve skupinách Sto zvířat nebo Laura a její tygři.

Držte si klobouky, oznamujeme další jména

Slíbili jsme vám zahraničního headlinera a tady ho máte. Do Brodu si to přižene britská kapela Dub Pistols. Na jejich energetický koktejl plný dubu, reggae, ska, breaků a drum and bass jen tak nezapomenete. A pozor, zrovna dneska vydávají nové album Frontline. Mrkněte na kompletní line-up.

Lístky na jubilejní 10. Brod pod stromeček

Přece nenecháme Ježíška na holičkách. Dnes startujeme vánoční předprodej nejlevnější edice vstupenek za 550 Kč / junioři za 300 Kč. A na koho se můžete na našich desátých narozeninách těšit? Zde jsou první jména: Po pár letech k nám dorazí ze Slovenska Horkýže Slíže, 60 let na scéně v Brodě oslaví legendární Olympic, zlatými řetězy se blýskne Kapitán Demo a poprvé do Brodu dorazí We are Domi s Dominikou Haškovou, kteří letos zastupovali Českou republiku na Eurovision Song Contest. A pořádnou festivalovou pařbu rozjedou Poletíme?.

Do konce prosince vstupenky za 550 zde.

A je to tady! Máme pro vás after movie

Po letošním ročníku máme všichni na co vzpomínat :). Některé momenty si můžete připomenout v našem after movie na YouTube. Bylo to s vámi super a my už si pořídili další metr na stříhání do dalšího ročníku!

Děkujeme!!!

Ještě jednou vysíláme do všech stran naše obrovské díky vám všem, kteří jste se deště nelekli a festival si jaksepatří užili. A že vás teda bylo 😊.

Těšíme se na vás zase za rok. Pište si do diářů 19. srpna 2023 😉. První potvrzenou kapelou příštího ročníku jsou Horkýže Slíže!

Levnější lístky jen do páteční půlnoci

Tak už v sobotu se vidíme! Máme pro vás poslední varování :). Předprodej vstupenek za 690 končí páteční půlnocí. Už moc času nezbývá, tak rychle klikněte na – https://brod1995.cz/#pricing-section.

Pár praktických informací před festivalem

Taky už nemůžete dospat soboty? Než se k nám vydáte, raději mrkněte na pár praktických informací.

 • Levnější lístky v předprodeji za 690 Kč / junior 440 Kč ulovíte jen do páteční půlnoci. Na místě budou o stovku dražší.
 • Festivalový areál se otevírá ve 12:00 hod.
 • Prodej vstupenek na místě začíná v 11:30 hod.
 • První kapela hraje od 12:20 hod.
 • Celý line-up najdete tady
 • Parkování máte zdarma
 • Pro cestu z festivalu můžete využít festivalové taxi
 • Na pokladně a na festivalových barech můžete platit kartou, ale šikne se i nějaký ten cash :).
 • Další praktické informace najdeš tady.
 • Festivalové taxi

  O pohodlnou cestu z festivalu se opět postará TAXI FEST. Poznáte jej podle viditelného označení na dveřích – Brod 1995 CAR! TAXI FEST se postará i odvoz vašeho vozu a můžete si u nich udělat i alkoholtester. Zapiš si za uši tel. 734 345 678. Navíc z každé jízdy nebo “fouknutí” putuje 20 Kč na neziskovku AutTalk! DĚKUJEME!

  * 0-6 km do 4 osob fixní cena 200 Kč
  * 0-6 km 5-6 osob fixní cena 350 Kč (vícemístné auto)
  * Nad 6 km do 4 osob nástupní sazba 60 Kč, následně pak 36 Kč/km, čekání 7 Kč/min.
  * Pro větší partu 5-6 osob nástupní sazba 60 Kč, následně pak 50 Kč/km, čekání 7 Kč/min.
  * odvoz vozu 0-6 km fixní cena 600 Kč, nad 6 km je cena odvozu vozu 70 Kč/km
  * možnost alkoholtesteru: 100 Kč pokud využijete odvoz vozu, použití alkoholtesteru bude odečteno z ceny odvozu

  Kompletní line up

  Chcete vědět, kdy hraje vaše oblíbená kapela? Máme pro vás kompletní line up. Mrkněte do harmonogramu na https://brod1995.cz/#lineup-section.

  Pozor, pozor! Na konci června zdražujeme vstupenky

  Jen do konce června (nebo do vyprodání edice) můžete koupit vstupenky na festival za 640 Kč. Tak neváhejte a kupte si vstupenky za výhodnější cenu. A pak už můžete jen ladit formu u Rádia Brod 🎧😀.

  Levnější vstupenky za 540 Kč brzy nebudou

  Vůbec nechceme strašit, ale už nám moc lístků z aktuální edice za 540 Kč (pro juniory za 290 Kč) nezbývá. Tak na nic nečekejte! Vstupenky ještě stihnete ulovit v sekci vstupenky. Vidíme se 20. srpna v Brodě na DUBIOZA KOLEKTIV, MONKEY BUSINESS, WOHNOUT, MŇÁGA A ŽĎORP, GAIA MESIAH, COCOMAN & 2127, TH!S, TONY DUCHÁČEK & GARAGE, THE SILVER SPOONS, DEAF HEART, PROHRÁLA V KARTÁCH a WILLOW.

  Line-up je kompletní

  Poslední políčko v našem line-upu zaplnili Deaf Heart! Jejich debutové album Soft Heart Attack jim v loňském roce vyneslo 2. místo v hudebních cenách Evropy 2 i nominace na cenu Anděl a v anketě Žebřík. Tahle parta se rozhodla oprášit to nejlepší z rock’n’rollu a servíruje ho s moderním přístupem i pořádnou dávkou cynismu.

  Pro kompletní line-up klikni zde.

  Cocoman & 2127sounds

  Cocoman & 2127sounds je dalším překvapením, které na vás v srpnu čeká u nás v Brodě. Adam Lanči aka Cocoman se na české scéně pohybuje již 20 let, ať už jako dredatý reggae singer načichlý Jamajkou, přemýšlivý folkař s kytarou, extatický DJ v EDM projektu Sirene Factory, pološílený chemik ve formaci Nevereš, nebo muž v pozadí Coco Jammin, produkce která se výrazně otiskla nejen na naší reggae scéně. Tentokrát se spojí se skvělým riddim bandem 2127sounds pod vedením baskytaristy Matěje Černého.

  Lístky na Brod pod stromeček

  A je to tady. Od teď můžete kupovat lupeny na Brod 1995! A na koho se můžete těšit? Pořádnou divočinu v Brodě rozjedou bosenští Dubioza Kolektiv, Monkey Business, Wohnout, Mňága a Žďorp, Gaia Mesiah, The Silver Spoons nebo Prohrála v kartách. Vidíme se 20. srpna v Brodě 😊.

  Do konce prosince limitovaná edice za 490 Kč zde.

  Vzácným hostem bude v srpnu v Českém Brodě Dubioza Kolektiv, která si svou balkánskou smršťí ska, punku, reggae, dubu, elektroniky a hip-hopu získala fanoušky napříč Evropou, v USA i Kanadě, a má za sebou úspěšné sety na těch největších festivalech, včetně Glastonbury, Szigetu, Roskilde nebo Lollapaloozy. Můžete se ovšem mohou těšit i na pestrou žánrovou směsici z toho nejlepšího, co je dnes k vidění a slyšení na české scéně. Monkey Business představují jistotu skvělého funku v podání špičkových muzikantů v čele s Romanem Holým a charismatickými zpěváky Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou. Wohnout bratří Homolů, který oslavil letos čtvrtstoletí na hudební scéně, napřesrok v Českém Brodě pojede na plný plyn. Písničky Mňágy a Žďorp jsou přehlídkou hitů, jejichž upřímná sdělnost spolehlivě funguje už na několikátou generaci fanoušků a nekompromisní nálož v plné formě slibují i dámy z Gaia Mesiah, které po veleúspěšném comebacku v původní sestavě hravě přesvědčí všechny, že ženská energie je jedním z pilířů rockové hudby. Dále vystoupí dlouho očekávaní The Silver Spoons, kteří potvrdí svůj cit pro rockový hit. Producent Danny Saber, který produkoval jejich hit „He’s Got My Money Now“ a spolupracoval předtím s Rolling Stones, Davidem Bowiem či U2, zkrátka dobře věděl, proč si vybral právě tuhle kapelu z Loun.  Prohrála v kartách je fenoménem klubové scény devadesátek a koncertní dráhu takřka pověsili na hřebík. Na festivalu Brod 1995 odehraje legendární malostranská (post)punková formace jediný koncert roku 2022.

  Předprodej vstupenek startuje 7. prosince

  Vánoční šílenství už jede na plno, ale s náma se nemusíš mačkat ve frontách nebo se nervovat čekáním na balíček. Už od 7. prosince můžeš kupovat lístky na Brod online, stačí pár kliků a máš jako dárek den plný skvělé muziky nejrůznějších žánrů a spoustu další zábavy. Lístky na Brod pod stromečkem nesmí chybět 😊.

  Aftermovie 2021

  Mrkněte na aftermovie z letoška. Byla to s váma zase jízda! Je čas těšit se na další ročník 🤘 🎶.

  Děkujeme!!!

  Moc děkujeme vám všem, kteří jste letos dorazili a vytvořili opět nezapomenutelnou atmosféru. Jste prostě nejlepší publikum!!! Ve fotogalerii už pro vás máme fotky z letošního ročníku. Tak mrkněte 👀.

  PLÁNY NA SOBOTU jsou jasný

  Jen do páteční půlnoci seženeš levnější vstupenku v předprodeji! Kupuj zde. Na místě budou lístky v prodeji od 12.00.

  POZOR! Ve festivalové pokladně i v areálů přijímáme platby pouze v hotovosti aneb cash wanted.

  I na nás se vztahují proticovidová opatření. Počítejte tedy s nutností prokázat se potvrzením o negativním testu na COVID-19 (antigenní test ne starší než 72 hodin, PCR test ne starší než 7 dní), potvrzením o 2. dávce očkování (nejméně po lhůtě 2 týdnů) nebo potvrzení o prodělaní onemocnění Covid-19 (méně něž 180 dnů).

  Další praktické informace, které se ti budou před festivalem hodit najdeš zde.

  Festivalové TAXI

  O pohodlnou cestu z festivalu se opět postará TAXI SÝKORA. Poznáte jej podle viditelného označení na dveřích – Brod 1995 CAR! TAXI SÝKORA se postará i odvoz vašeho vozu a můžete si u nich udělat i alkoholtester. Zapiš si za uši tel. 722 300 721.
  Navíc z každé jízdy nebo “fouknutí” putuje 20 Kč na neziskovku AutTalk! DĚKUJEME!

  👉 0-6 km do 4 osob fixní cena 200 Kč
  👉 0-6 km 5-6 osob fixní cena 300 Kč (vícemístné auto)
  👉 Nad 6 km do 4 osob nástupní sazba 40 Kč, následně pak 28 Kč/km, čekání 6 Kč/min.
  👉 Pro větší partu 5-6 osob nástupní sazba 60 Kč, následně pak 36 Kč/km, čekání 7 Kč/min.
  👉 odvoz vozu 0-6 km fixní cena 500 Kč, nad 6 km je cena odvozu vozu 60 Kč/km
  👉 možnost alkoholtesteru: 100 Kč ➡️ pokud využijete odvoz vozu, použití alkoholtesteru bude odečteno z ceny odvozu

  Parkoviště máte v ceně vstupenky

  Info pro všechny motoristy! Parkování máte opět v rámci ceny lístku zajištěno hned kousek od festivalového areálu! Takže se nemusíte mačkat v postranních uličkách 😊. Parkoviště bude otevřeno v sobotu od 11 hodin do neděle do 9 hodin. Pozor, nebude hlídané, takže raději nenechávejte žádné cennosti v autě.

  Marie Rottrová odehraje v létě jediný koncert v Čechách na festivalu Brod 1995

  Lady soul Marie Rottrová, která letos slaví osmdesátku, odehraje u nás na festivalu jediný koncert v Čechách letošního léta. V doprovodu kapely Bigband Septet Plus Orchestra se mohou návštěvníci těšit na nestárnoucí hity Řeka lásky, Večerem zhýčkaná, Kůň bílý, Měli jsme se potkat dřív a celou řadu dalších.

  „Do Českého Brodu se strašně těším! Ráda zpívám venku, takže festivaly mám ráda, je to spontánnější než koncerty v sálech. Je léto a lidi se chtějí bavit,“ říká Marie Rottrová a dodává: „navíc to bude teprve mé druhé vystoupení v tomto roce a přijedu si ho užít.“ Marie Rottrová je takřka šedesát let jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby. Její nezaměnitelný hlas a projev, ve kterém se snoubí energie s citem a sex-appeal s noblesou, vyrostl na soulu (jejím vzorem byla Aretha Franklin). Jeho feeling dokázala originálním způsobem vnést i do popového repertoáru, jehož kvalita vždy čněla vysoko nad průměrem jinak šedých 70. a 80. let. I další písně jako Markétka, Lásko, To mám tak ráda a desítky dalších umí dodnes zaujmout posluchače, stejně jako jejich stále energická a šarmantní interpretka.

  Představujeme letošní harmonogram

  Přátelé, do festivalu zbývají pouhé tři týdny a my pro vás máme harmonogram. Letos bude program opět na dvou scénách a k tomu navrch silent párty 💃🕺.

  PS Na kapelu Silver Spoons si budete muset nakonec ještě jeden rok počkat. Místo nich se můžete těšit na skvělou kytarovku Jokers.

  Pro nás je hrdina každej,

  kdo na festival dorazí. Mrkněte na letošní videopozvánku s 🏒 Jirkou Hrdinou – www.youtube.com/watch?v=uOsWkNkv6yI&t=8s. Těšíííme se na vás!

  Festivalová sezóna je za dveřmi

  Nazdar parto,

  dlouho jsme se neviděli! Jak už nejspíš víte, dle aktuální předpovědi covid Brodu nezabrání a my směle můžeme prohlásit, že jsme na osmý ročník připraveni. A pozor, vstupenky za 530 / 360 Kč jsou jen do konce června.

  V srpnu se těšte na další koktejl nejrůznějších žánrů pro všechny generace. Užijete si Tři sestry v čele s nezaměnitelným frontmanem Lou Fanánkem Hagenem, esenciální český hiphop v podání PSH neboli Penerů strýčka Homeboye či Vypsanou fiXu, která sice pochází ze „San Piega“, ale kořeny má hluboce vrostlé u nás v Brodě.

  Přivítáme i velmi vzácného hosta – Lady Soul Marii Rottrovou, která na podzim oslaví neuvěřitelnou osmdesátku. Doprovodí ji Bigband Septet Plus Orchestra. Do Brodu se přižene i se svou crew vždy veleskromný Kapitán Demo. Žánrovou pestrost podtrhnou energičtí United Flavour v čele s charismatickou španělskou frontmankou Carmen nebo indie rockoví The Silver Spoons, které vynesl singl He’s Got My Money Now do čela hitparád. Těšit se můžete i na sety špičky klubové scény Coccote Minute, originálního písničkáře Pekaře, blues-rockových Krausberry či indie rockových Mala Ruckus.

  Máme pro vás rádio

  Nazdar parto! Když zrovna nesáňkujeme, rozjímáme nad uplynulými ročníky našeho festivalu. A tak jsme rozhodli pro vás založit rádio Brod 1995.

  Mrkněte sem, tady si zatím můžete připomenout loňské léto. Zdar a sílu!

  DĚKUJEME VÁM!!!

  Obrovské díky patří všem, kteří za námi v pátek a v sobotu dorazili a podpořili nás! Byli jste opět skvělé publikum a bez vás bychom nebyli! 🖤🖤 Děkumeme za skvělou atmosféru a těšíme se, že se příští rok sejdeme v hojném počtu již bez omezení! Krásný zbytek léta všem!

  Změna programu

  Včerejšek byl super a dneska to bude ještě lepší! Festival je v plném proudu a počasí nám přeje. A teď jedno aktuální info: z důvodu nemoci bohužel nevystoupí Unted Flavour Soundsystem, kteří měli letošní ročník uzavřít. O to větší prostor ale dostanou Krausberry a Vypsaná fiXa. Těšte se na prodloužené sety!

  Změna programu, místo kapely Ešus vystoupí Lety mimo

  Nečekané změny nemá nikdo rád, ale někdy přináší i nové možnosti! Kapela Ešus u nás bohužel nemůže zítra vystoupit. Náhradu máme ale více než ucházející! Otvírákem letošního ročníku budou zítra LETY MIMO, které již dobře známe z loňského ročníku! 
  Věříme, že si to spolu užijeme a Ešus přivítáme na příštích ročnících!
  Těšíme se na vás, areál už se staví. 

  Levější vstupenky jen do dnešní půlnoci!

  PLÁNY NA VÍKEND jsou jasný, tak s kým se zítra uvidíme? 
  POZOR! Jen do dnešní půlnoci (čtvrtek 20. 8.) seženeš levnější vstupenku v předprodeji! Na místě pak jednodenní vstupenky pořídíte za 500 Kč. Kapacita omezena na 1000 lidí na den! Nezapomeňte na možnost zvýhodněného vstupného pro pátek i sobotu!
  Přijď si užít pohodovou letní festivalovou atmosféru tak, jak to umíš jen ty, a jen v Brodě!

  Festivalové TAXI

  O pohodlné cestování na festival i domů se postará stejně jako loni TAXI SÝKORA, který bude mít viditelné označení na dveřích – Brod 1995 CAR, a předem smluvené ceny! Navíc z každé jízdy putuje 20 Kč na neziskovku AutTalk! DĚKUJEME!
  Zapiš si za uši tel. 734 345 678 nebo 730 904 800 


  👉 nástupní sazba 40 Kč, následně pak 28 Kč/km (minimální sazba 200 Kč do 6 km)
  👉 máš moc kamarádů? Není problém, vícemístný vůz pro 5-6 osob: nástup 60 Kč následně pak 36 Kč/km (minimální sazba 300 Kč)
  👉 možnost alkoholtesteru: 80 Kč ➡️ pokud nadýcháte, v nabídce je i odvoz vozu – použití alkoholtesteru bude odečteno od ceny odvozu vozu. 

  Mapa areálu

  Jak bude letošní areál vypadat? V komornějším počtu se potkáme na bývalém koupališti před stadionem.

  Odpovědi na nejčastější dotazy

  Exkluzivní dvoudenní ročník Brodu 1995 se nám blíží, a my už se nemůžeme dočkat! Pojďme si společně připomenout několik důležitých věcí! Odpovědi na nejfrekventovanější dotazy najdete ZDE!

  Těšíme se na vás!!!

  Představujeme finální harmonogram

  Přátelé, je měsíc do festivalu a my pro vás máme finální line-up.
  Letos je Brod mimořádně dvoudenní s omezenou kapacitou 1 000 lidí na den, tak neváhejte s nákupem vstupenek. Těšíme se na vás!!!

  Informace o vstupenkách

  Předprodej vstupenek na letošní ročník pro oba festivalové dny byl spuštěn. Vstupenka na každý den stojí 420 Kč a POZOR, kapacita je omezená.

  V limitované edici nabízíme i zvýhodněné vstupné pro oba dny:

  pátek + sobota – základní vstupné 740 Kč / pátek + sobota – junior (11 – 17 let) 420 Kč

  Zakoupené vstupenky na letošní ročník zůstávají v platnosti na příští rok v termínu 21. 8. 2021. Vstupenky je možné případně vrátit do 5. 7. 2020 v místě nákupu, tzn. přes GoOut.cz nebo v IC Český Brod.

  Na Brodě si letos užijeme dva dny!

  Ani náš malý festival velkých rozměrů se neobešel bez úprav a změn. Máme ale obrovskou radost, že se nám letošní ročník v určité, i když změněné, podobě podařilo zachovat! Původní termín 22. srpna 2020 se s ohledem na omezené počty 1000 návštěvníků / 1 den na festivalech rozrostl na dvoudenní párty. Brod 1995 tedy letos proběhne 21. a 22. srpna s pozměněnou dramaturgií. 

  Páteční podvečer nabídne v programu vzpomínku na loňský ročník festivalu. Představí se matadoři HORKÝŽE SLÍŽEGAIA MESIAH, které doplní místní oblíbenci MEDVĚD 009 a punk-rockoví EŠUS. Sobota pak nabídne ochutnávku příštího léta v podobě VYPSANÉ FIXY, PSH, KRAUSBERRY, COCOTTE MINUTE, MUCHY, UNITED FLAVOUR SOUNDSYSTEM a BIG S. Kromě hlavní stage se můžete těšit i na Live Jukebox a sluchátkovou Silent Párty. Festival se letos mimořádně uskuteční před atletickým stadionem na bývalém koupališti v Českém Brodě. 

  O původní letošní line-up ale nepřijdeme! Program se kompletně přesouvá na příští rok v termínu 21. 8. 2021.

  TŘI MĚSÍCE DO FESTIVALU


  Přátelé a kamarádi,
  mnozí z vás se dotazují, jestli bude letos festival, proto vám přinášíme naši odpověď k dnešnímu dni 22/5/2020, kdy do festivalu zbývají přesně 3 měsíce. Situace kolem pandemie se každým dnem zlepšuje. Uvidíme, jestli po dalším rozvolnění půjde stále tento trend celosvětově pozitivním směrem. Naše vláda do dnešních dnů přináší zatím zprávy o tom, že velké „tisícihlavé“ festivaly určitě nebudou. Otázka zní, kde je limit? Pro formát festivalu BROD 1995 nebylo doposud řečeno ani ano ani ne. Proto vyčkáváme na konkrétní informace a festival zatím nerušíme. 

  Umíme si představit a honí se nám hlavami festivalová podoba s omezenou kapacitu pro menší tisíce, možná i stovky návštěvníků s jistými limity a úpravami pro reálné ufinancování. Nicméně těžko se rozhoduje, když vlastně nikdo neví, co bude. Trochu nám to připomíná úkol pro Werichovu princeznu Koloběžku, která měla přijet – nepřijet, obutá – neobutá, ustrojená – neustrojená, učesaná – neučesaná s darem – nedarem. Prosíme o trpělivost, jakmile budeme vědět více, budeme vás informovat.

  Držte se, Fořťák a tým festivalu

  NESTAHUJEME KALHOTY, BROD JE JEŠTĚ DALEKO!!!

  Vzhledem k tomu, že vláda nevydala zatím žádné jasné stanovisko limitované termínem a počtem návštěvníků, nechceme prozatím letošní BROD1995 rušit. Snad se během května dozvíme více a budeme moudřejší.

  S tím souvisí i zdražování vstupenek, které posouváme až na konec května. Nestahujeme kalhoty, Brod je ještě daleko. Stále věříme, že se může letošní ročník v nějaké podobě uskutečnit. 😊

  Fořťák, Luboš a tým festivalu Brod1995

  Více k tématu

  Odsouváme zdražování vstupenek

  Ahoj kamarádi,
  je nám jasné, že to poslední, co teď chcete sledovat, je do kdy si můžete koupit levnější lístky. Proto jsme se rozhodli, že zdražování odložíme o měsíc.
  👉 VSTUPENKY za 440 Kč budou až do 30. dubna!
  Zatím se opatrujte, jsme v tom všichni spolu!

  Line up je kompletní!

  Je to tady, brodská společnost je kompletní!

  Jako třešničku na dortu hlásíme, že do Brodu v létě dorazí legendární vypsaná fiXa, která loni oslavila čtvrtstoletí na scéně! S Márdim a jeho bandou oznamujeme ještě neuvěřitelně šlapající, mladou kapelu Big S, která se nadá zaškatulkovat žádným žánrem. Tahle čáslavská kapela vznikala na konci roku 2016 z party přátel poslouchajících různé žánry a vnímajících muziku dosti odlišně. Styl , který Vám tento band bude přinášet se s určitostí nedá zaškatulkovat. Mějte strach snad ze všeho co je možné na nástroje vytvořit.

  V Brodě přivítáme PSH a Mala Ruckus

  Novým přírůstkem do vybrané brodské společnosti jsou MALA RUCKUS. Kapela vznikla v Číně před 7 lety, kde se potkali muzikanti z různých koutů světa. V roce 2016 byli ale z Číny vyhnáni a rozhodli se, že nejlíp na světě jim bude v Čechách. Tohle rozhodnutí vřele vítáme a těšíme se na jejich vystoupení v Brodě..
  Druhým slibovaným jménem jsou PSH (Peneři Strýčka Homeboye) – definice českého hiphopu a rapu! Orion, Vladimír 518 a Mike Trafik diktují už téměř tři dekády. Tak všici ruky hore! To bude jízda! 

  Přidáváme další dvě jména!

  Nový rok přináší i nová další jména brodského lineupu!

  Těšit se můžete v létě na THE SILVER SPOONS! Tyhle indie rockové pohodáře proslavil  loni singl He’s Got My Money Now. Nahrávání proběhlo v Los Angels, kam je osobně pozval producent Danny Saber, který pracoval s takovými legendami, jako Rolling Stones, Davidem Bowiem či U2. Jedinečnou šanci kluci chytli za pačesy a singl se dlouho držel na špici hitparády Evropy 2. Loni získali The Silver Spoons také 1. místo v Hudebních cenách Žebřík za Objev roku 2018. Vypadá to, že tu máme novou rychle rostoucí hvězdu!

  V srpnu vám k tanci a poslechu dále zahraje MUCHA v čele s originální zpěvačkou Nikolou Muchou. Ta se se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi.

  V Brodě přivítáme Marii Rottrovou a United Flavour

  Dnes se náš lineup rozrostl o další dvě jména. A to o ne jen tak ledajaká. Do Českého Brodu dorazí poprvé MARIE ROTTROVÁ přezdívaná Lady Soul. Návštěvníci se tak mohou těšit na hudební klenoty jako Lásko voníš deštěm, Ten vůz už jel nebo S tím bláznem si nic nezačínej… Marie Rottrová vystoupí v doprovodu Bigband Septet Plus Orchestra a jako hosta přivítá Petra Němce.

  Hudební klasiku skvěle doplní energická kapela UNITED FLAVOUR v čele s charismatickou španělskou frontmankou Carmen. Tu doprovodí pět zkušených muzikantů a dohromady vykouzlí energickou show, která v sobě snoubí moderní mix reggae, world music, latinu a hiphop.

  Marie Rottrová
  United Flavour

  První jména jsou venku, předprodej vstupenek zahájen!

  Tadááá! Je to tady – první 4 jména, která uslyšíte nadcházející léto v Brodě. K poslechu a tanci vám tentokrát zahrají legendární TŘI SESTRY v čele s Lou Fanánkem. Dále brodské pódium rozbouří absolutní špička klubové scény COCOTTE MINUTE a představí se také PEKAŘ se svojí skvěle šlapající kapelou, jehož song Bůh má na YouTube přes 14 mil. shlédnutí. Těšit se můžete i na blues-rockovou kapelu KRAUSBERRY, která letos slaví 35 let na scéně. Tak co, kdo do toho jde s námi?

  PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V OMEZENÉM POČTU 500 KS ZA NEJVÝHODNĚJŠÍ CENU 390 KČ BYL ZAHÁJEN!

  Něco se chystááá!

  Abyste viděli, že se na dalším ročníku neúnavně maká, v pondělí 4. listopadu pro vás máme překvapení! Víme, že takhle začátkem týdne se dobrá nálada hodí. Těšte se na první HVĚZDY lineu-upu 2020 i spuštění předprodeje vstupenek.

  Bude to velký, slibujeme!

   

  DĚKUJEME VÁM!

  Moc vám děkujeme, že jste byli s námi. Byli jste opět jak jinak, než skvělí a atmosféra, kterou vytváříte, nás nabije zase na celý rok.

  DĚKUJEME a těšíme se 22. srpna 2020!

  Praktické info

  Zítra to bude jízda už se moc těšíme!!! Přinášíme pár praktických informací:

  • AREÁL OTVÍRÁ ve 12:30
  • VSTUPENKY NA MÍSTĚ – za 550 Kč
  • PARKOVIŠTĚ – parkování máte v rámci ceny lístku zajištěno hned v blízkosti festivalu! Otevřeno bude v sobotu od 11 hodin do neděle do 9 hodin. Pozor, nebude hlídané, nenechávejte si tedy žádné cennosti v autě.

  • TAXI – TEL: 734 345 678
  • NOVINKY PRŮBĚŽNĚ na FB a INSTAGRAMU

  Více ZDE

  Láska prochází žaludkem

  I láska k hudbě prochází žaludkem a to my dobře víme. K pořádnému festivalu patří i dobré jídlo a bude z čeho vybírat.

  U nás si dáte jak kvalitní burger tak samozřejmě nesmí chybět festivalová klasika – klobásky, hot dogy, langoše a hranolky! Jako novinka se představí corn dog – párek v těstíčku. Ochutnat ale budete moci i různé speciality ze srbské nebo mongolské kuchyně – krevety či žabí stehýnka. Pro mlsné jazýčky nabídneme palačinky, trdelník, buchty či rolovanou zmrzlinu.

  A že nevíte co je to selfie zmrzlina? Dozvíte se u nás na Brodě!

   

  Parkování ZDARMA pro návštěvníky festivalu

  Přinášíme NOVINKU pro všechny motoristy!
  ➤ Vy, kteří k nám dorazíte z blízkého či dalekého okolí – parkování máte zdarma zajištěno hned v blízkosti festivalu! Už nemusíte váhat, jak se na festival dostanete a kde svoje žihadlo necháte. Parkoviště bude otevřeno v sobotu od 11 hodin do neděle do 9 hodin. Pozor, nebude hlídané, nenechávejte si tedy žádné cennosti v autě. Tímto se těšíme na všechny nebroďáky.

  Soutěž s Pivovarem Kutná Hora a vyhraj lístky na Brod1995

  VYHRAJ LUPEN NA BROD 1995
  Kup ve vybraných prodejnách období od 1.července do 4.srpna 2019 nebo do vyprodání zásob 1 ks piva z produkce
  Měšťanského pivovaru v Kutné Hoře, tj. Kutnohorská Stříbrná 11 a VYHRAJ 1 LUPEN NA BROD 1995 A OTVÍRÁKY NA
  KUTNOHORSKÉ PIVO.

   

  POD KRČKEM LAHVE SE SKRÝVÁ VÝHRA.
  Kup pivo, sundej papírový krček a zjisti, co jsi vyhrál!

  Podrobné informace najdeš TADY.

   

  Harmonogram je venku

  Letošní kapely už jsou venku a s nimi pro vás máme i časový harmonogram. Tak a teď už víte úplně všechno!

  Jenom dodáváme, že levnější lístky jsou jen do konce května. Už není na co čekat, užijte si s námi léto, hudbu a skvělou atmosféru rodinného festivalu.

  Brodský lineup uzavírají SKYLINE

  Tak a máme to komplet! Brodský lineup skvěle doplňují SKYLINE!

  Svůj historicky první koncert odehrála tahle kapela v lednu 1998 jako předkapela Tata Bojs. Energie ale mají pořád na rozdávání.

  Zpěvačku Marku Rybin a dvojici MC’s doplňuje kytarista Majkii B a dvojice zakládajících členů – programátor hoffy_m a bubeník Radek Bureš. Jejich elektro-pop-punk zní místy jako Kosheen, místy jako Asian Dub Foundation a jejich živáky jsou vyhlášený. Máme se na co těšit!

   

  Energie s názvem Gaia Mesiah

  Špička domácí klubové scény nás nikdy neomrzí! GAIA MESIAH opět rozproudí živelnou atmosféru na Brodu. O tom, že jejich živáky mají neuvěřitelný grády se teď můžete přesvědčit v klubech, Gaia totiž v současné době brázdí republiku s tour k nové desce Excellent Mistake. Šlape to líp než kdy předtím!!! 🤘🤘

  Tato převážně dámská formace přetavila nashromážděnou energii v barevnou desku a nyní ji v plné síle vypouští na turné. „Deska Excellent Mistake je autorská ve všech směrech a vystihuje Gaiu přesně tak, jako když poprvé začala nabourávat klidné vody české hudební scény. A hlavně jsme rozhodně nevyměkli :-),“ dodává zpěvačka Marka Rybin.  

   

  Lety Mimo dorazí i s novu deskou

  Venku mrzne až praští, ale my vás rozehřejeme naší horkou novinkou! V létě dorazí do Brodu skvělá parta Lety Mimo. A co je ještě lepší, přivezou s sebou kromě prověřených pecek i novinky z desky Civilizace 3000, kterou vypustili do světa před pár dny!

  Songy na desce se stylově pohybují od klasických kytarově-tanečních písní, přes svérázné blues, až po neočekávaně jemné polohy. Tohle album má rozhodně ambici na to, stát se pro Lety Mimo přelomovým!

  TiNG okoření brodský line-up

  Jste připraveni na hudební mix ska, rocku, reggae, drum´n´bassu, dancehallu, swingu, a hip hopu? Smícháním všeho dohromady kapela TiNG připravila značně pestrý koktejl, který do sebe kopnete na jeden zátah! Frontmanem kapely je multiinstrumentalista MC Turner (USA) s hlasem napůl Jamaica a napůl old school punk. Smícháním všeho dohromady si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají  „Praggamuffin“.  V roce 2017 TiNG vydali třetí album „Alter Ego“, které podtrhuje rozmanitost jejich repertoáru – swing, gypsy, dub-reggae, ska, atd., a zároveň vypouští česko-anglický hit „Jestli Chlastáš“. Pokud neznáte, určitě si pusťte! Bude to energická jízda a máme se opravdu na co těšit!!

  Naše hudební parta se rozrůstá o Mňágu a Žďorp

  Pokračujéééém v oznamování! Základy této alternative rock kapely byly položeny v roce 1983 kytaristou Petrem Fialou. V loňském roce vydala kapela svou už 13. desku, která sklidila velký úspěch. Už víte??? Patří mezi nejvýraznější české kapely porevoluční éry a do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“. Anoooo, do Brodu za námi dorazí Mňága a Žďorp🥳

  Wohnouti představí v Brodě svou novou desku

  Dnes tu pro vás máme Wohnouty! 🙃 Tahle pražská pratička nás baví svým svérázným smyslem pro humor již přes 20 let! Na podzim vypustila do světa své deváté řadové album „Miss maringotka“ a my se těšíme, že nám ho v Brodě představí naživo s pořádnou náloží pozitivní energie!

  Kapelu tvoří bráchové Jan a Matěj Homolové (oba kytara a zpěv), baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk (Fenek) Steiner.

  Pojďme si zaSKÁkat!

  STO ZVÍŘAT zaručeně roztančí na Brodě všechny věkové kategorie.

  Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou (Dáma s čápem). Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

  Ska legenda, která co nevidět oslaví 30. narozeniny na hudební scéně nás baví a věříme, že i vy si to náramě užijete.

  Šťastné pondělí – TH!S

  Je tady šťastné pondělí to znamená další skvělé jméno! Jejich doménou je syrová rocková hudba, která vychází z hard rocku sedmdesátých let a pro inspiraci si sahá až do šedesátek. Svůj žánr rádi nazývají “root-rock” a hlásí se tak ke kořenům tvrdého rock‘n’rollu. “Přinášíme do muziky něco starýho!” říkají THiS! Srdce nejedné fanynky zaplesá – baskytaristou téhle bandy je Vojta Kotek!

  Její členové hrají v tomto složení bezmála už 10 let, kdy koncertovali po hospodách a klubících s převzatými písněmi. Teprve před pár lety se odhodlali pustit do vlastní tvorby pod aktuálním názvem.

  V roce 2017 vydala kapela první EP “We are TH!S…” ve spolupráci s producenty Viliamem Bérešem a Stevem Walshem. Druhé EP “…and TH!S is our SH!T” s novým materiálem je na spadnutí!

  Další jméno: Michal Prokop & Framus Five

  Koho že nám to dnešní podnělí přineslo?

  Beatová legenda, která obohacuje hudební scénu už přes padestá let – Michal Prokop! Držitel několika platinových a zlatých desek a dvojnásobný člen Beatové síně slávy Radia Beat dorazí se svou kapelou Framus Five do Brodu.

  Přejeme vám krásný týden!

   

  Pipes & Pints na Brodě

  S radostí oznamujeme, že účast na Brodě potvrdili drsňáci z PIPES & PINTS!

  Kdo tyhle kluky nezná, míchají skvělý punkrock se špinavým folkem a skotskými dudy. Jejich frontmanem je nám již dobře známý, irský rodák, Travis O´Neill, který si u nás zahrál již v roce 2017.

  V pondělí bude venku další jméno 🙂

  První jména!

  Kdo byl letos, ten už ví..kdo nebyl, ten se hned dozví. 🙂

  Jsou tady první jména, na která se můžete přístí rok těšit na Brodě!

  Kapela, která je na scéně již déle než čtvrtstoletí – tomu se říká legenda! Nitranské divočáky HORKÝŽE SLÍŽE není třeba více představovat…za svou kariéru si vybudovali na Slovensku i v České republice neotřesitelnou pozici a neodmylsitelně patří na festivalová pódia. Na samostatných štacích vyprodává kluby, kulturní domy i sportovní haly. Odehráli přes 2000 koncertů a vydali 15 alb.

  Nezaměnitelný a úžasný „chraplák“ LENNY si všichni hned oblíbili. České hudební kořeny, vliv britské hudební scény a vyprodané kluby nejen v Čechách – to je písničkářka, skladatelka a klavíristka Lenny. V roce 2018 se objevila ve výběru osobností „30 pod 30“ časopisu Forbes, který podle něj „mění svět kolem sebe“.

  Hot news – AFTERMOVIE!

  Krásné slunečné dny, které si nyní užíváme, nám připomněly atmosféru srpnového Brodu. Taháme eso z rukávu a přinášíme AFTERMOVIE! Koukněte a nalaďte se na příští rok.

  Aby toho nebylo málo, od zítřka spouštíme předprodej na 2019!

  A na koho se můžete těšit? Bystří už vědí, že jsme něco prozradili už letos na festivalu. Každé pondělí vám přineseme jedno jméno tak buďte ve střehu.

  ZTRÁTY A NÁLEZY

  Ve ztrátách a nálezech zůstaly pouze tyto klíčky od auta. Prosíme majitele, ať se přihlásí na info@skybrand.cz. 

  DĚKUJEME!!!

  Děkujeme vám, že jste vytvořili tak úžasnou atmosféru! Byli jste opravdu skvělí. 

  Těšíme se na vás zase za rok – 17. srpna.

  Jak se k nám dostanete?

  Přesná adresa areálu je Sokolská 895

  Vstupenky v předprodeji pouze do dnešní půlnoci!

  Jestli chcete lístky ještě za zvýhodněnou cenu v předprodeji, do dnešní půlnoci je poslední šance!

  Zítra již za plnou cenu 550 Kč na místě.

  Pro Broďáky v infocentru v Českém Brodě dnes do 16:00!

  KOUPIT VSTUPENKY

  Počasí bude luxusní!

  Na zítra jsme objednali jak jinak než senzační počasí!  Bude sluníčko a občas i mráček, abysme se úplně neupekli. ☀️

  Tak kdo ještě váháte, ideálnější podmínky být nemůžou!  Deštníky nechte doma.

  Máme mapu areálu!

  Pro lepší orientaci v areálu vám přinášíme mapku, kde můžete najít všechny potřebné informace.

   

  Jdeme do finále!!!

  Víkend se blíží a ladíme poslední maličkosti. Už TUTO SOBOTU se všichni sejdeme na stadionu Na Kutilce, který se stane jedním z nejpohodovějších míst v republice.

  Jestli ještě nemáte vstupenky, na nic už nečekejte! Den plný skvělé muziky, pohody, rodinné atmosféry, dobrého jídla, a samozřejmě pro odvážné – párty až do rána!
  Vstupenky nyní v prodeji za sníženou cenu 470 Kč. Na místě budou za 550 Kč.

   

  Už za týden to rozjedeme!

  Už jen týden a je to tady! Abychom sobě i vám ukrátili čekání, máme pro vás video z loňského ročníku – připomeňte si s námi, jak to vypadalo 

  DJS AFTERPÁRTY

  Nechce se vám spát? S námi můžete jet do rána. Poté, co odehrají všichni skvělí muzikanti, rozjedeme afterparty s Djs. Kdo vydrží nejdéle?

  FESTIVAL BEZ BARIÉR

  Celý festival je bez bariér a muziku a skvělou letní festivalovou atmosféru si tak v Brodě může užít opravdu každý! Snažíme se zajistit co nejpříjemnější podmínky pro všechny návštěvníky. Samozřejmostí jsou i bezbariérové toalety a sprchy a nechybí ani bezbariérový bar!

  Na místě bude také Hvězdný bazar! Charitativní second-hand, ve kterém prodávají vozíčkáři, nabízí kvalitní a stylové oblečení a doplňky z druhé ruky od všech, kteří chtějí pomoci včetně řady známých osobností. Veškerý výtěžek z prodeje putuje na pomoc vozíčkářům s poraněním míchy.

  RED BULL COCTAIL BAR

  Potřebujete dobýt energii? V Red Bull baru vám určitě pomůžou. Dejte si energetické občerstvení a vydržíte tancovat až do rána!

  BIG SCREENING

  Efektní outdoor promítání, které skvěle dokreslí atmosféru festivalu. Chceme, abyste se u nás cítili pohádkově a zažili tu správnou festivalovou atmosféru se vším všudy.

  ROLL BROS – rolované ledové potěšení

  Stylové ledové občerstvení mnoha chutí a barev. Vyberte si buď smetanový nebo kokosový základ, k tomu tři suroviny (ovoce či sušenky) a vytvořte si zmrzlinu přesně podle tvých představ! Výroba zmrzliny probíhá na chladící desce, ze které se následně seškrábne a vznikají super cool ruličky!

  JACK DANIEL`S BARY

  O kvalitní pití se nám na Brodě 1995 postará Jack Daniel`s. Whiskey s více než 150 letou tradicí a zároveň nejstarší registrovaná destilérka v USA se vyrábí v městečku Lynchburg ve státě Tennessee. Ideální whiskey pro chlapy, pro dámy jemné míchané drinky. Nebo obráceně? Každý má své!

   

  VINNÉ SKLEPY KUTNÁ HORA

  Nejsi pivař? Nevadí.. Skvělé víno u nás na festivalu zajistí rodinné vinařství Vinné sklepy Kutná Hora. Vyrábí biodynamická vína při jejichž zpracování nepoužívá chemické preparáty ve vinici, ani ve sklepě.

  ČISTÝ FESTIVAL

  Již tradičně si festival Brod 1995 vysloužil certifikaci Čistý festival a dlouhodobě se do tohoto projektu zapojuje. I letos tomu nebude jinak!

  V areálu budou k dispozici barevné koše na tříděný odpad. Žluté na plasty, modré na papír a bílé na hliník. Všechny odpady z barevných košů úklidová četa sváží do speciálních velkých kontejnerů, které putují přímo k druhotnému zpracování – recyklaci.

   

  KVALITNÍ JÍDLO

  Je libo burger jako kráva? Mexické pochoutky, palačinku či kebab? Víme, že dobře najedený fanoušek, je skvělý fanoušek. Těšit se můžete třeba i na stylovou rolovanou zmrzlinu, trdelník, hotdogy nebo netradiční dobrotu z tradiční suroviny Bramloše. O dobrou kávu se postará Mohaji. Takže všem dobrou chuť!

  PUKEC ZÓNA

  Už znáš PUKEC? Hra s podtitulem Nemysli a Vystřel je živá stolní hra pro dva (resp. čtyři) hráče. Katapultujte všechny puky skrz branku na soupeřovu stranu dříve, než je on nasází k vám. Střílejte – pokud možno rychleji a přesněji než soupeř! Hra je chytlavá a nabírá až nečekaný spád. Prostě nemysli a vystřel!

  PIVO KUTNÁ HORA

  V Kutné Hoře se opět vaří pivo! V původních prostorách, pouze z českých surovin a tradičním způsobem! Na festivalu Brod 1995 bude už podruhé na čepu Stříbrná 11, jejíž receptura odkazuje na pivo, které se v Lorci (tak jak se pivovaru v Kutné Hoře říká) vařilo ještě před tím, než ho na dlouhých osm let zavřeli. Kromě toho ochutnáte také svrchně kvašený letní speciál SUN KING, rovněž uvařený v Kutné Hoře. Dej Bůh štěstí!

   

   

  Jak se dělá festival?

  Fořťák TV vám dá jednoduchý návod, podle kterého to zvládne každý! No a než se do toho vrhnete, přijeďte si to k nám ještě omrknout v praxi 18. srpna. Už se na vás moc těšíme!

   

  Představujeme finální LINE-UP

  Je to tady, konečně vám můžeme představit finální line-up letošního ročníku v Brodě, který dneska doplnili THE TAP TAP. Doufáme, že si tam každý najde své. Do konce května můžete pořídít vstupenky ještě za sníženou cenu, tak honem honem a těšíme se na vás v srpnu v Brodě.

   

  PROGRAM Brod 1995

  PURPLE STAGE

  13:50 – 14:30    MOVEBREAKERS

  15:30 – 16:15    THE TAP TAP

  17:20 – 18:05    KAPITÁN DEMO

  19:25 – 20:10    MICHAL HRŮZA

  21:45 – 22:30    GAIA MESIAH

  23:30 – 00:30    ŠKWOR 

  BLUE STAGE

  13:00 – 13:40    OSCAR MIKE

  14:40 – 15:20    QUEENS OF EVERYTHING

  16:25 – 17:10    CIRCUS PRAHA & BRADLEY STRATTON

  18:20 – 19:10    XINDL X

  20:25 – 21:35    TOMÁŠ KLUS

  22:35 – 23:20    VYPSANÁ FIXA

   

  Přidáváme poslední díl hudební skládačky – THE TAP TAP

  S radostí vám oznamujeme, že posledním dílem pečlivě poskládané hudební mozaiky jsou jedineční The Tap Tap. Kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu není žádná rychlokvaška. Během 20 let existence si poctivě prošlápnula své místo v Českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí. A do budoucna rozhodně nehodlají nijak polevit ani se dvěmi křížky na krku. Těšíme se, až svou energii rozbalí v Brodě!

  ZNOVUZROZENÁ GAIA MESIAH ZAHRAJE V BRODĚ!

  Hurá Gaia Mesiah se vrací v plné síle! My máme tu čest, že divoká Marka a její nespoutané kolegyně zahrají jako na jednom fesťáků na Brodě. Po veleúspěšném turné TeleporTour na konci minulého roku se jasně potvrdilo, že velký comeback byl trefou do černého a muzika, po které se fanouškům stýskalo, je nyní zpět. Těšit se můžete na značný vír energie, který Gaia rozpoutá na každém živém vystoupení. Smršť riffů a groovů, kterou někteří nazývají třeba ethnocorem, zběsilým crossoverem, funkmetalem, alternativním rockem, cross-country military, funkycorem, tornádem nebo čímkoli jiným musíte vidět naživo! S novým repertoárem přijde i nové album s názvem Teleport, na které se můžete těšit už v září!

   

  Jarní překvapení Oscar Mike

  Rozhodli jsme se vám ještě na konci března přidat jednoho skvělého muzikanta, který nás zaujal natolik, že jsme mu vytvořili místo na brodské stagi. Hudební nadšenec, zpěvák, songwriter, tanečník, showman a hlavně pořádný srdcař. To vše je Oscar Mike. Mladý kluk, energický živel a umělecký typ, který si potrpí na dobrý vkus, anglické texty a chytlavé melodie. Repertoár pražského hudebníka tvoří jak originální skladby, tak jeho vlastní interpretace populárních písní převážně z kategorie žánrů swing a pop. Na pódiu vystupuje Oscar nyní s kompletní rockovou kapelou.

  „Královny“ na Brodě

  Jsme opět v půlce měsíce a my představujeme další kapelu, která v létě na festivalu zahraje. Jsou to Queens of Everything, kteří patří ke stálicím rock’n’rollových a punkových koncertů a festivalů. Fanoušky těší již od roku 2008 se svojí výbušnou směsí punku, swingu a rock’n’rollu. Jejich zvuk charakterizuje nejen nezbytný kontrabas a řádně „okouřená“ kytara, ale hlavně téměř bigbandová dechová sekce. Na svém kontě mají Queens of Everything jedno EP a jedno dlouhohrající CD s názvem „Game for Life“ z roku 2010.

  Hvězdy jubilejní ankety Žebřík míří na Brod

  V pátek 9. března se v plzeňském kulturním centru DEPO2015 vyhlašovaly výsledky jubilejního 25. ročníku ankety Žebřík. Fanoušci tak opět udíleli hlasy svým nejoblíbenějším muzikantům a jejich autorské tvorbě a celkem se rozdalo 28 cen. Nejvíce nominací proměnil Michal Hrůza a to v kategorii Zpěvák a Videoklip se svojí Polárkou. Dvě ceny také získala skupina Mydy Rabycad v kategoriích Skupina a Album. Tuhle partičku jsme měli na Brodě loni a předvedli tu neuvěřitelnou energii. Tomáš Klus uspěl se skladbou nazvanou A pak, nejlepší zpěvačkou se stala Anna K. Za největší objev fanoušci zvolili nadějného Davida Stypku.

  „Máme radost z výsledků ankety, v níž se kromě zavedených jmen výrazně prosadili i mladí interpreti a neokoukané kapely,“ komentoval letošní ročník ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

  My máme taky radost, že vám můžeme na Brodě pravidelně představovat to nejlepší z domácí hudební scény!

  foto: Petra Liehne, iRepor

  Nové jméno je venku – MoveBreakers

  Po loňském veleúspěchu Mydy Rabycad, pokračujeme v představování nových elektroswingových jmen. Třaskavý mix funky, electro-swingu, disca i italského folkloru nebo žánrů house a drum’n’bass, kdy každý koncert je jedinečnou párty s neuvěřitelnou energií na pódiu. To jsou MoveBreakers, kteří vás v Brodě roztančí.

  Jsme nesmírně rádi, že vám můžeme tuto originální fúzi elektronických beatů a živých nástrojů naservírovat v Brodě na pódiu. Hudební skupina, která funguje od roku 2015 a za první dva roky odehrála bezmála 100 koncertů v České republice, Itálii, Německu a Slovensku. V listopadu 2017 vyšlo první album Are You Here?, které představuje 12 originálních skladeb. MoveBreakers se v minulosti představili na řadě významných festivalů jako např. Beats4Love, Metronome Festival nebo Mighty Sounds a projeli se svou show téměř celou republiku. Singl This Is The Man zabodoval v roce 2017 v hitparádě Radia 1 Velká sedma.

  VANUA 2 zazáří v Brodě

  Jak jsme slíbili, hlásíme do světa další skvělou kapelu, která se představí na Brodě. VANUA2 vznikli na počátku roku 2017 spojením zkušených hudebníků – tří členů legendárního Blue Effectu, kytaristy a zpěváka se „sealovským“ hlasem Yannicka Teviho, pocházející z tichomořského ostrova Vanuatu, a kytaristy Honzy Ponocného. Děkujeme kluci za tento nápad a těšíme se na koncert!

  Když skončil Blue Effect, řešili jsme, co dál. V té době mě oslovil Yannick Tevi s žádostí o spolupráci. Jeho hlas mě okamžitě dostal. Takže jsme s Vaškem a Vítkem postavili kapelu a natočili první nahrávky,“ popisuje basák Wojttech Říha. „Po zveřejnění prvních videoklipů, které jsme natočili ve čtyřech, mi napsal Honza Ponocný, kterého zaujal Yannickův hlas a písně. Na konci zprávy napsal, zřejmě v žertu, zda nehledáme kytaristu. Hned druhý den jsem mu volal,“ doplňuje Říha.

  členové:

  Yannick Tevi – zpěv, kytara

  Vít Beneš – klávesy, zpěv

  Honza „Ponorka“ Ponocný – kytara, zpěv

  Wojttech Říha – basa, zpěv

  Václav Zima – bicí

   

  První edice vstupenek je vyprodána

  Po první edici vstupenek se zaprášilo, jste skvělí!!!

  Je vidět, že se vám letošní line up líbí. Děkujeme, že se do Brodu těšíte stejně tak, jako my. Dnes přecházíme ke druhé edici vstupenek, která je pouze o chlup dražší. Lístek na celý program festivalu pořídíte nyní za 380 kč. POZOR, opět limitovaná edice 400 kusů. Tak neváhejte a udělejte si ještě radost pod stromeček. Včera náš line up doplnil Michal Hrůza, tak tady máte jednu jeho klasiku. 🙂

   

   

  Na line up přidáváme Michala Hrůzu

  Jak jsme slíbili, odkrýváme další jméno, které uslyšíte v nadcházejícím roce na českobrodském stadionu Na Kutilce. K dosud potvrzeným hudebníkům se zařadí oblíbený zpěvák Michal Hrůza, který tak vystoupí po boku Tomáše Kluse či Xindla X. Michal Hrůza se svojí kapelou potěší návštěvníky legendárního Brodu nejen prověřenými hity jako Zakázané uvolnění či 1+1, ale také novými písničkami z aktuálního alba Sám se sebou jako jsou Pro Emu, Polárka nebo Optimista.

   

   

  Česko-italský rapper a multimilionář Kapitan Demo vystoupí na Brodě

  Česko-italský multimilionář žijící v Miami na Floridě přislíbil svou účast na festivalu. XXXL rapper v březnu po dvou letech vydal své nové album Bez Klobouku Boss a pokřtil ho v klubu Roxy. Pro úderné rýmy nejde daleko. Těšit se můžete na naprosto přirozené, nenucené a autentické vystoupení.

  Jeho muzika je pestrá, nápaditá, melodicky i rytmicky výživná, zábavná, což platí i o textech. Kapitán prokazuje dokonalý cit pro jazyk a to i ten soudobý, plný slangu a anglických výrazů. Jeho asociace, slovní spojení, rýmy, fantazie neznají hranice a baví vskutku královsky. Své rýmy pálí jako z kulometu, takže pořád je co poslouchat.“ napsala Hudebniknihovna.cz

  Naježte si Brod 1995 pod stromeček

  Máme pro vás takovou malou předvánoční nadílku. Kromě toho, že jsme zveřejnili jména prvních hostů festivalu, na které se v Českém Brodě můžete příští léto těšit, spustili jsme také vánoční předprodej.

  Pokud tedy hledáte inspiraci, co nadělit svým přátelům a rodině pod stromeček – máme pro vás zaručený  tip na dárek, který potěší kamarády, dceru, manžela i švagrovou. A vyrazit můžete všichni společně, vždyť právě pohodová kamarádská atmosféra, vaše příběhy a zážitky,  jsou tím, co dělá festival brod 1995 výjimečným.

  VSTUPENKY

  Nekorunovaní králové české písničky

  Pokud jste byli letos v létě na festivalu Brod 1995, tak už jste možná zaslechli některá jména muzikantů, kteří do Brodu napřesrok zamíří. My jsme ale přidali další a také jak se říká: opakování je matka moudrosti, takže to pojďme vzít pěkně od začátku.

  Všichni fanoušci (a fanynky) nekorunovaného krále české písničkářské scény můžou zajásat, nejenže Tomáš Klus vystoupí na Brodě 1995, ale zazpívá a zahraje plnohodnotný koncertní set, takže se připravme na pořádnou nálož jeho muziky.

  Těšit se můžeme i na další nepřehlédnutelnou postavu domácí scény – písničkáře Ondřeje Ládka alias Xindla-X!

  Z trochu jiného hudebního soudku je nu-metalová a hardrocková legenda Škwor, kteří u nás oslaví dvacetiny!

  V programu nebude chybět ani stálice české hudební scény Vypsaná fiXa nebo legendární Circus Praha s americkým frontmanem Bradley Strattonem.

  ZAJÍMÁ NÁS VÁŠ NÁZOR!

  Prosím pošlete nám svůj feedback a my uděláme vše pro to, aby byl festival každý rok kvalitnější a podle vašich představ. Zde můžete napsat své hodnocení a připomínky. Děkujeme!

   

  Děkujeme a vidíme se 18. 8. 2018!

  Všichni jste byli úžasní! Děkujeme a těšíme se zase za rok!

   

   

  Mrkni na ochutnávku ze Žlutého psa!

  Jak si užíváte Žlutého psa?

  Publié par BROD 1995 sur samedi 19 août 2017

  Běžíme i online!

  Skvělá zpráva! Livestream v provozu, tak nasaj atmosféru i online.

  https://www.youtube.com/channel/UCd-anpqizbaRC2zBlfomofw

  Hlásíme, že Voxel už je v areálu!

  Voxel a Pokáč, tak přesně tihle skvělí mladí písničkáři začnou hrát už ve 14:50. Nenech si je ujít!

  3, 2, 1 začínáme!

  Brána festivalu alias „Brána borců“ už se otevřela, vlna prvních návštěvníků už se valí, pivo se točí, počasí přeje a kapely už začínají ovládat stage! Vstupenky je pořád možné koupit na místě, tak neváhej a doraz!

            

  Jedinečná nabídka

  Skvělá zpráva! Pro ty, kteří považují účast na Brodě 1995 za povinnou, budou na místě vstupenky na další ročník festivalu 2018 za nejnižší cenu 300 kč. Koupit je můžete v merch stánku v areálu. Současně se zájemci jako první dozví jména některých hvězd, které již přislíbily účast. Jedinečná nabídka, která stojí za to!

  Počasí se nám umoudřilo

  Dopoledne asi pár kapek spadne, ale až se otevřou brány festivalu, mělo by být po dešti. Počasí se nám umoudřilo a nyní už nic nebrání tomu, abychom si Brod 1995 užili v plné palbě. Vypadá to, že uvidíme i sluníčko!

  Oblékněte se stylově

  Je fajn si ke skvělým zážitkům odnést i nějakou pěknou památku. To my dobře víme a proto jsme pro vás připravili stylový merch. Nejen že budete mít jedinečný festivalový outfit, ale také vám bude připomínat jednu pohodovou letní sobotu, kterou jste strávili v Brodě. A pokud chcete jen něco menšího, můžete si pořídit třeba placku Brod 1995.

  Areál roste

  Areál doznal od včerejška velkých změn… A počkejte, jak bude vyšperkovaný v sobotu!
  Připomínáme, že vstupenky za nižší cenu jsou online v prodeji už jen dnes a zítra.

  PUKEC CHALLENGE

  Pokud získáš 10 vítězství nad různými hráči stává se z tebe elitní hráč. Poté už ti stačí jen jedno vítězství nad lektorem a dostaneš odměnu! Přesná pravidla a variantu hry si vždy domluv předem se spoluhráčem. Důkazem tvé výhry je podpis protihráče. Výhra je připravena pro prvních 10 nejrychleších výherců! Tak neváhej a jdi do toho naplno!

  Pivní lineup

  Oficiální pivo festivalu je Stříbrná 11 z Měšťanského pivovaru v Kutné Hoře. Jak už název napovídá, je to čistokrevná jedenáctka, která svou recepturou navazuje na slavného „Dáču“, který se v Lorci vařil do roku 2009. K dispozici bude nejen klasika čepovaná ze sudu, ale také kutnohorské pivo přímo z tanku, tj. nefiltrované a nepasterizované. Ideální možnost pro všechny fajnšmekry, aby ochutnali živé pivo. Pivní lineup dále doplní speciály jako je svrchně kvašený Summer ALE z Kutné Hory, medový Vilík z Pivovaru Kyjov, tmavý Stout z pivovaru Welz Zábřeh, India Pale Ale 14% z pivovaru Permon, 12% Melchior ze Zámeckého pivovaru Frýdlant a jiní.

   

  Připravujeme areál

  Do festivalu zbývá několik dní a my pro vás pilně připravujeme areál. Pan ředitel osobně vyměřuje…

  To bylo tenkrát před léty …

  Podívejte se na unikátní záběry z 1. ročníku Rock for People v roce 1995, který se konal v Brodě. Už za pár dní se sem vrátíme i s celou řadou skvělých kapel, abychom si s vámi opět užili tu skvělou atmosféru.

  RFP 1995

  Podívejte se na unikátní záběry z 1. ročníku Rock for People v roce 1995, který se konal v Brodě. Již za necelé dva týdny 19. srpna se sem vrátíme i z celou řadou skvělých kapel, abychom si s vámi opět užili tu skvělou atmosféru.Brod 1995: http://bit.ly/2shdTPL

  Publié par BROD 1995 sur mardi 8 août 2017

  Jak třídit odpad za odměnu?

  Pokud budete na festivalu Brod 1995 třídit odpad, dostanete za to odměnu. Dárku se dočká každý, kdo donese určité množství plastů nebo papírů. Jak na to? Stačí přinést 10 plastů / papírů na stánek Čistý festival. Tam dostanete výměnou za odpad stírací los. Celkem můžete vyhrát osm různých odměn. Ani letos nechybí speciální odměna pro žíznivé fanoušky. Za 20 tříděných kelímků odměňujeme speciálním žetonem na 1 pivo zdarma! Dále budou rozmístěny po areálu speciální barevné koše. Pokud budete mít štěstí a při třídění do barevných košů vás přistihne promoteam Čistý festival, získáte zdarma recyklovaný vratný kelímek ze speciální limitované edice.

  zdroj: www.cistyfestival.cz

  Circus Brothers

  Opět jeden ze zástupců mladých projektů, který mě velice zaujal. Představte si Francii, divadlo, cirkus a to vše říznuté balkánskými dechy. Šlape to, jede a uhání, je to veselé, hravé a chytlavé. Kdo je letos slyšel na Rock for People, dá mi za pravdu. Moc šikovná parta, které přeji, aby o ni bylo čím dál tím více slyšet.

  Petr Fořt

   

  Pokáč

  Když jsem poprvé narazil na písničku  „Vymlácený entry“, říkal jsem si, vždyť jste kluci tohle nemohli zažít, jak vás to vůbec napadlo? Vrátili jste mě a mou generaci zpět o min. 25 let a za to vám díky. Tohle jsem chtěl slyšet live a vzal jsem Pokáče na Rock for People. Teď dorazí na BROD 1995 a říkám na rovinu básnickou mluvou, že se rád budu vracet do let, kdy mi bylo dvacet. Jinak i ostatní songy stojí za to, má to svůj styl a poetické kouzlo.

  Petr Fořt

  Jelen

  Od mladých kapel mi za ta léta chodí stovky žádostí o hraní na Rock for People. Tohle je ale jedna z mála kapel, která mě před 4 lety nadchla „na první dobrou“. Neváhal jsem a zařadil ji ihned do programu v době, kdy je ještě nikdo neznal. Jeleni nezklamali a odehráli parádní koncert. Rok od roku stoupají raketovým tempem a dnes mohou být, troufám si říci, hodnotným headlinerem kteréhokoli domácího festivalu. Nevím, jestli se to hodí, ale řeknu to. Vážím si kapely i z lidského pohledu, jelikož po dvou letech od první spolupráce, kdy už kapela vyrostla a jednali jsme o další spolupráci, mi sami od sebe vyšli ve všem vstříc se slovy: „Ty jsi nám pomohl v době, kdy nás nikdo neznal a jen tak někdo nechtěl, tak my teď pomůžeme tobě“. Tohle je pro mě osobně charakterní příklad, který se v dnešní době jen tak nevidí. Takže Jeleni jsou bezva parta po všech stránkách, které budu fandit a ať se jim daří. Budu vždy rád, když se budou objevovat na mých akcích.

  Petr Fořt

  Horkýže Slíže

  Kapela Horkýže Slíže je již několik let jakýmsi undergroundovým fenoménem. Daří se jim úspěšně vyhýbat médiím. Přesto bývá většina koncertů vyprodána předem, a to i ve velkých městech s halou o kapacitě tisíce návštěvníků. Nedá mi to, a podělím se s vámi o fakt, že jsem jako manažer kapely součástí jejího týmu už 14tým rokem a tudíž je pro mě ctí sdílet s kluky jejich úspěchy. V letošním roce Horkýže Slíže slaví 25 let své existence a to by v tom byl čert, aby na Brodě chyběli.

  Petr Fořt

  POZOR ZMĚNA

  Přinášíme vám malou změnu v programu. Místo Ine Kafé zahrají v Brodě hvězdní Mydy Rabycad, kteří se sem vrací po roce! Rychle rostoucí sláva této kapely je známa již i za velkou louží. Určitě je na co se těšit!

  Videopozvánka na Brod1995

  Festival se pomalu blíží a my se už nemůžeme dočkat, až atletický stadion obsadí dobrá nálada a dobrá muzika, prostě až vypukne Brod1995. Abychom si to čekání ukrátili, připravili jsme pro vás videopozvánku! Takže tady jí máte!

  A pozor – od 1. července zdražujeme vstupenky, takže pokud je ještě nemáte nemáte doma, neváhejte!

  Rocková klasika

  Pouze jeden rok chybí rockerům ze Žlutého psa ke 40ti letému jubileu na české hudební scéně. Tahle legendární klasika v čele s Ondřejem Hejmou, nikdy neomrzí. Jednoznačně jedni z největších profíků mezi českými hudebníky dorazí do Brodu!

  Osobitý rocker z Irska

  Žánrový originál undergrass v podání TRAVISE O´NEILLA! Osobitý rocker z Irska s parádně vychraptěným hlasem míchá bluegrass, country, blues, folk, ale i rock a punkrock. Naživo, ojedinělý zážitek! Pokud jste ještě neměli tu čest, nepropadejte panice a doražte na něj do Brodu!

  Jelen, Debbi a Andělé

  Jelen je bezesporu zjevením české hudební scény posledních let. Lákavým způsobem míchají folkové a country kořeny s rockovou podmanivostí a k tomu přidávají slušnou dávku energie, o kterou se vždy štědře dělí se svým publikem. Pokud jste neviděli jejich společné vystoupení s Debbi na pondělním předávání cen Anděl, třeba se vám to poštěstí v srpnu na Brodě, kde jak Jelen, tak Debbi vystoupí.

  Framus Five v Beatové síni slávy!

  Brány Beatové síně slávy Radia Beat se otevřou už po čtrnácté. Radio Beat uvede další muzikanty mezi legendy tuzemského rocku. V letošním roce se dostalo té cti kapele Framus Five, která bude do Beatové síně slávy uvedena 26. 5. 2017 v areálu přírodního amfiteatru v Lokti nad Ohří.

  Kapela Framus Five, jejíž jméno spatřilo světlo světa přesně před padesáti lety, oslaví spolu s Michalem Prokopem své uvedení do Beatové síně slávy koncertem a také převezme plaketu za vstup do Síně slávy v kategorii kapela. A my se můžeme těšit, až tyhle čerstvě oceněné legendy v srpnu uslyšíme živě!

   

  Debbi dorazí do Brodu i s novým albem

  Tahle holčina mě zaujala už v době, kdy jsem ji postřehl v televizi v jedné velké komerční show. Tehdy prohlásila, že její největší hudební vzor je Kate Nash a ejhle – my jsme zrovna jednali s Kate a vezli ji na Rock for People. Nedalo mi to a nabídli jsme DEBBI hraní ve stejný den na stejném místě.

  Mám pocit, že DEBBI by si zasloužila více pozornosti médií a veřejnosti, takovéhle projekty vždy rád podpořím a nejen proto si ji pojďme vychutnat i na Brodě. Navíc se můžeme těšit i na skladby z její zbrusu nové desky Break, kterou před pár dny vydala a která rozhodně stojí za poslech…několikanásobný.

  Petr Fořt

  Podívejte se, co uslyšíte…

  Tak a konečně je hotovo, připravili jsme pro vás přímo lahůdkový line-up.

  Postupně vám představíme všechny letošní kapely, i když většina z nich žádné velké představování nepotřebuje. No posuďte sami: kdo by neznal svitavsko-pražskou partu Čechomor, slovenské divočáky Horkýže Slíže a Iné Kafe nebo matadory ze Žlutého psa? K nim si přidejme legendu českého rocku Michala Prokopa a kapelu Jelen, která to s velkým úspěchem v Brodě rozpálila už loni.

  Dravé mládí pak bude reprezentovat českoněmecká zpěvačka, jejíž hvězda stoupá stále výš – Debbi, vynikající písničkáři Voxel a Pokáč a energií sršící parta Circus Problem, která nám se svým disco-balkan stylem připraví teprve tu pravou párty.
  Třešničkou na dortu pak bude toulavý irský bard Travis O’Neill.

  Fořťák

  Pište si do diáře!

  Slíbili jsme, že jedeme dál a jak jsme řekli, tak se stane! Protože jsme se loni znovu beznadějně zamilovali do komorní, přátelské až rodinné atmosféry českobrodského areálu, dospěli jsme k závěru, že čekat další 2 roky je prostě moc dlouho! Nadšené ohlasy vás, fanoušků, na poslední ročník nás v tom jen podpořili, takže už je to jisté: budeme každý rok!

  A už samozřejmě usilovně pracujeme na dalším ročníku festivalu Brod 1995. Rozhodně se opět můžete těšit na pestrý line-up, který potěší jak milovníky tradičních a stovkami (či tisícovkami) koncertů prověřených kapel, tak i ty, kteří si rádi poslechnou svěží a  čerstvou generaci muzikantů.

  Fořťák

  _MG_4063  _MG_3608 _MG_3998

   

  Brod 1995 je za námi – zamáčkneme slzu a jedeme dál! – 2.

  Ovšem nejen hudbou živ je člověk. A tak se s námi skvělý moderátor Jarda Špulák pravidelně dělil nejen o novinky a zajímavosti o vystupujících, ale zabrousil i do historie a vzpomínek festivalu, které sahají až do roku 1995. Mimochodem o tom, že ví, o čem hovoří, svědčí skutečnost, že se zúčastnil všech 22 ročníků včetně toho prvního.

  Doprovodným programem návštěvníky provázely aktivity jako například Silent Párty, pukec herní zona, vychytávky v Lenovo kontejnerovém městečku nebo panelová výstava věnovaná všem 22 ročníkům festivalu ROCK FOR PEOPLE. Občerstvení bylo rozmanité, na výběr bylo ze dvou piv a to Staropramen 11° a překvapivě výtečný břeclavský Kanec 11°, pestrý jídelní sortiment a několik stylových barů.

  Rodiče jakoby tušili, že dětem se na festivalu v odpoledních hodinách bude líbit, vzali je s sebou v hojném počtu a jako milé překvapení ocenily narychlo zprovozněný dětský koutek se spoustou her a aktivit. Možná z toho vyplývá výzva pro pořadatele ve smyslu: vezměte své děti na odpolední BROD, budou se bavit, v podvečer pozvěte babičky a dědy, kteří ocení 1-2 kapely svého mládí a než se setmí, může jít nejmladší generace s tou nejstarší na kutě a vy si v klidu užijete parádní večerů

  Takže zbývá jen zamáčknout slzu a brzy opět v Českém Brodě!

  Fořťák

    _MG_4101   _MG_3599

  Brod 1995 je za námi – zamáčkneme slzu a jedeme dál! – I.

  Zdá se to jako včera, kdy atletický stadion v Českém Brodě obsadila festivalová atmosféra, dobrá muzika a ještě lepší nálada.

  Už v odpoledních hodinách byl atletický stadion pokryt různobarevnými dekami a okem dronu atmosféra nápadně připomínala obří pestrobarevný piknik, kde proutěné košíky s občerstvením nahradila dvě velká pódia.  Diváci jakoby hltali sousto po soustu a doušek po doušku skladby v podání mladých interpretů WE ON THE MOON, pocitově laděného ZRNÍ nebo elektroswingových MYDY RABYCAD, kteří jen pár týdnů před tím reprezentovali naší zemi na prestižních festivalech Gastonburry a Sziget. Při koncertech STO ZVÍŘAT, PLEXIS a MŇÁGY A ŽĎORP jakoby se nostalgicky vrátila vzpomínková atmosféra a ti, kteří zažili před 15-20ti lety tyto kapely na stejném místě, měli jistě husí kůži po celém těle a alespoň na chvíli měli možnost omládnout. Podvečerní vrchol předpřipravili bezvadně WOHNOUTI se svým svižným a originálním setem a pak přišli na řadu MONKEY BUSINESS, ANETA LANGEROVÁ a MIG 21, kteří všechny přesvědčili o tom, že to umí rozjet a v areálu se rozlila atmosféra hodná těch nejkvalitnějších hudebních hodnot. Skvěle sekundovala nově vycházející magastar JELEN a taneční zakončení v podání SKYLINE bylo úžasnou párty tečkou nakonec.

  Fořťák

  Připravit, pozor, začínáme!

  Festivalový areál už je připravený a brány se pro vás zítra brány otevřou už ve 12 hodin.

  Těšíme se na viděnou!

  _MG_3513  _MG_3516_MG_3515

  Zveme vás do Brodu

  Už tuto sobotu 20. srpna vypukne narozeninová oslava plná muziky a letní festivalové pohody – na českobrodském atletickém stadionu Na Kutilce budeme slavit 22. narozeniny Rock for People. Rozhodli jsme se vrátit zpátky ke kořenům a společně s vámi, věrnými fanoušky i novými návštěvníky, se potkat na jednodenním hudebním festivalu Brod 1995.

  Ve společnosti řady vynikajících českých kapel budeme vzpomínat nejen na letošní mimořádně úspěšný ročník, ale také na všechny ostatní. Za těch 22 let máme zážitků opravdu nepočítaně. Nejkrásnější jsou ty, které vzniknou neplánovaně a jsou nespoutané. Takové, při kterých člověk odchází s úsměvem ve tváři. Pro nás osobně je nejkrásnější zážitek fakt, že festival existuje 22 let, což je důkazem toho, že má smysl a lidi baví.

   

  Zrní

  Další kapela v progresivní mladé lince, která už posbírala nejedno hudební ocenění. Na Rock for People vysoupili v době, kdy je ještě nikdo neznal a to jsou přesně momenty, ze kterých má člověk jako promotér festivalu radost. Když může objevit neznámé a představit něco, co po letech vyroste a potvrdí své kvality. Budu s napětím očekávat, jak Zrní českobrodské publikum překvapí, a tiše držet palce.

  Petr Fořt

  Co dělá Sto Zvířat v pět ráno?

  Kapela Sto Zvířat vypustila do světa nový klip k albu Ministerstvo mýho nitra. Tentorkát je to reggae Pět ráno, kde Jana Jelínková a Honza Kalina tak trochu zdřevěněli…

  Obrazové ztvárnění písničky si vzal na starost renomovaný režisér Tomáš Krejčí.

  5, 4, 3, 2, 1…. zdražujeme

  RfP-HollywoodUndead-02_www.klapper.czKdo šetří, má za tři! A pokud si nechcete zbytečně sáhnout hlouběji do peněženek, nezapomeňte si koupit vstupenky ještě před jejich zdražením.

  Až do 31. května je jejich cena 350 Kč, od středy 1.6. poskočí na 400 Kč.

  STO ZVÍŘAT

  Už ani nevím, kolikrát byli na Rock for People. Je to nesmírně veselé a pozitivní skáčko, které hudebně přežilo desetiletí a stále funguje výborně.

  sto_zvířat

  Pro mě osobně  jsou „zvířata“ jednou z kapel, se kterou jsme s našimi festivaly hudebně vyrůstali a často se setkávali. Pojí nás podobné zážitky, vzpomínky, zkušenosti a nálady dané doby – prostě jsme v hudebním světě stejná generace. S Honzou Kalinou jsme se potkávali i u projektů Kašpárka v rohlíku, na Kefíru,  ale i na našich dalších menších festivalech, které už dnes neexistují.

   

   

   

   

   

   

   

  WE ON THE MOON

  Tuhle kapelu jsme objevili přibližně před 3 lety a nadchla nás tím, jak „zápaďácky“ zní. Dokud vám někdo neřekne, že jsou to Češi, šacovali byste je opravdu na kapelu ze států.

  wotmHned jejich debutová deska je katapultovala mezi nejhranější domácí skupiny v českém éteru, prodrali se do popředí v různých soutěžích a dělali předkapelu nejdené veleslavné zahraniční kapele. Před několika týdny vydali kluci nové, v pořadí druhé album Home a zase to vypadá na parádní jízdu. Ani bych se nedivil, kdyby tahle kapela skončila pod křídly renomovaného zahraničního managera…

  Klukům držíme palce, ať se prosadí nejen v ČR, rozhodně na to mají. Do Brodu jsme je zařadili jako mladou progres linku.

   

   

   

  O FESTIVALU BROD 1995

  D-brouci-97 22 ročníků, přes 350 000 návštěvníků, 3 generace fanoušků, přes 3000 zahraničních i domácích kapel, včetně největších hvězd… Děti, které byly na Rock for People počaty v jeho prvních ročnících, nebo vzešly z festivalových lásek, se na něj vracejí jako nová krev. Zážitky, přátelství, příběhy, historky, neopakovatelná atmosféra a „sraz abiturientů po letech“, jak s oblibou říkáme. To je to, co nás navzájem spojuje, je neopakovatelné a nesmazatelně krásné.

  TIME OF HISTORY

  Až při pohledu na spektrum každoročních návštěvníků Rock for People nám dochází, co vše se za více než dvě dekády povedlo a kam se festival dostal. I proto stojí za to připomenout si těch 22 let, z nichž každý ročník byl něčím výjimečný, návratem do míst, kde to všechno začalo, do Českého Brodu, na atletický stadion, do višňáku. A protože jsou kořeny Rock for People propleteny s českou hudební scénou, rozhodli jsme se postavit program této jednodenní akce na tom nejlepším, co aktuálně česká muzika nabízí v kombinaci s mladou progresivní linkou a se vzpomínkami na kapely, které psaly historii festivalu Rock for People. Vzácností je fakt, že AKCE PROBIHÁ JEN JEDNOU ZA DVA ROKY. Nezastíráme, že akce BROD pro nás (a jistě i řadu návštěvníků) bude opět ve znamení vzpomínek. Ono totiž je na co vzpomínat. Vedle pestrého hudebního i nehudebního programu fanouškům nabídne procházku festivalovým muzeem se stovkami nyní již cenných, takřka sběratelských artefaktů. Minulost pro nás totiž není tabu, naopak  se k ní hlásíme. A i když už „velký“ RfP desátým rokem probíhá v Hradci Králové, moc rádi se potkáme se všemi, kteří nám svou náklonností umožnili přivést RfP do rodiny zavedených evropských festivalů…

  VRACÍME SE NA MÍSTO ČINU

  Předplachove logo RFP dvěma lety jsme se rozhodli oslavit festivalové kulatiny tam, kde se kdysi začala psát historie Rock for People – v Českém Brodě. Do areálu českobrodského stadionu jsme sezvali spoustu zajímavých kapel a společně s několika tisíci návštěvníky slavili celý den a celou noc. Byl z toho jeden obrovský nezapomenutelný zážitek. Uplynuly dva roky a my si myslíme, že je nejvyšší čas na další „akci BROD“…

  TIME OF STORY

  Nezastíráme, že pro nás (a jistě i řadu návštěvníků) bude opět ve znamení vzpomínek. Ono totiž je na co vzpomínat – 22 ročníků, přes 350 000 návštěvníků, 3 generace fanoušků, přes 3000 zahraničních i domácích kapel, včetně těch největších hvězd… Děti, které byly na Rock for People počaty v jeho prvních ročnících nebo vzešly z festivalových lásek, se na něj nyní vracejí jako nová krev. Zážitky, přátelství, příběhy, historky, neopakovatelná atmosféra… To je to, co nás navzájem spojuje.

  NOVÉ LOGO BROD 1995

  logo1995 (1)

  Představujeme vám zbrusu nové logo narozenin festivalu Rock for People. Jistě si všimnete, že oproti předchozí „českobrodské“ akci se pozměnil i název. Původní BROD 20 byl symbolem 20. narozenin festivalu, takže nyní by měl následovat BROD 22. Tady nám došlo, že název by se každé dva roky musel měnit a to nám přišlo trochu nešikovné. Dlouho jsme koumali, padalo množství návrhů a ve finále vyhrála jednoduchost „BROD 1995“. Dominantní BROD, podle místa, kde proběhlo prvních 12 ročníků festivalu Rock for People, a rok 1995, podle data založení festivalu. A jelikož se jedná tak trochu o vzpomínkovou akci, jak s oblibou říkáme „sraz třídy“, tak jsme se snažili graficky naladit celé logo směrem do retra.

   

  V podtextu naleznete dodatek „TIME OF HISTORY“ s jinak zabarveným „HI“. Je to takový skrytý dvojsmysl: TIME OF HISTORY = čas historie a TIME OF STORY = čas příběhů. Oba tyto atributy by celá akce měla splňovat, jedná se o místo, kde historicky vznikaly krásné příběhy a znovuoživením akce bychom byli moc rádi, kdyby vznikaly i další, vrstvily se, kupily, prostě hojně přibývaly a dlouho jste si je pamatovali a dál vyprávěli. Tak snad vás to celé bude bavit – nás určitě. Už se nemůžeme dočkat a 20. srpna se na vás těšíme

   

  NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE LOGA

  LOGA RFP 1995-2016

   

  CO LETOS OČEKÁVAT?

  Kořeny Rock for People jsou neoddělitelně propleteny s českou hudební scénou, rozhodli jsme se postavit program akce Brod na tom nejlepším, co aktuálně česká muzika nabízí v kombinaci s mladou progresivní linkou a se vzpomínkami na kapely, které psaly historii festivalu Rock for People.

  Vedle pestrého hudebního i nehudebního programu fanouškům nabídneme procházku festivalovým muzeem se stovkami nyní již cenných, takřka sběratelských artefaktů. Minulost pro nás totiž není tabu, naopak se k ní hrdě hlásíme. A i když už „velký“ Rock for People desátým rokem probíhá v Hradci Králové, moc rádi se potkáme se všemi, kteří nám svou náklonností umožnili přivést RfP do rodiny zavedených evropských festivalů…

   

  plakatBROD1995