Podívejte se, co uslyšíte…

Tak a konečně je hotovo, připravili jsme pro vás přímo lahůdkový line-up.

Postupně vám představíme všechny letošní kapely, i když většina z nich žádné velké představování nepotřebuje. No posuďte sami: kdo by neznal svitavsko-pražskou partu Čechomor, slovenské divočáky Horkýže Slíže a Iné Kafe nebo matadory ze Žlutého psa? K nim si přidejme legendu českého rocku Michala Prokopa a kapelu Jelen, která to s velkým úspěchem v Brodě rozpálila už loni.

Dravé mládí pak bude reprezentovat českoněmecká zpěvačka, jejíž hvězda stoupá stále výš – Debbi, vynikající písničkáři Voxel a Pokáč a energií sršící parta Circus Problem, která nám se svým disco-balkan stylem připraví teprve tu pravou párty.
Třešničkou na dortu pak bude toulavý irský bard Travis O’Neill.

Fořťák

Pište si do diáře!

Slíbili jsme, že jedeme dál a jak jsme řekli, tak se stane! Protože jsme se loni znovu beznadějně zamilovali do komorní, přátelské až rodinné atmosféry českobrodského areálu, dospěli jsme k závěru, že čekat další 2 roky je prostě moc dlouho! Nadšené ohlasy vás, fanoušků, na poslední ročník nás v tom jen podpořili, takže už je to jisté: budeme každý rok!

A už samozřejmě usilovně pracujeme na dalším ročníku festivalu Brod 1995. Rozhodně se opět můžete těšit na pestrý line-up, který potěší jak milovníky tradičních a stovkami (či tisícovkami) koncertů prověřených kapel, tak i ty, kteří si rádi poslechnou svěží a  čerstvou generaci muzikantů.

Fořťák

_MG_4063  _MG_3608 _MG_3998

 

Brod 1995 je za námi – zamáčkneme slzu a jedeme dál! – 2.

Ovšem nejen hudbou živ je člověk. A tak se s námi skvělý moderátor Jarda Špulák pravidelně dělil nejen o novinky a zajímavosti o vystupujících, ale zabrousil i do historie a vzpomínek festivalu, které sahají až do roku 1995. Mimochodem o tom, že ví, o čem hovoří, svědčí skutečnost, že se zúčastnil všech 22 ročníků včetně toho prvního.

Doprovodným programem návštěvníky provázely aktivity jako například Silent Párty, pukec herní zona, vychytávky v Lenovo kontejnerovém městečku nebo panelová výstava věnovaná všem 22 ročníkům festivalu ROCK FOR PEOPLE. Občerstvení bylo rozmanité, na výběr bylo ze dvou piv a to Staropramen 11° a překvapivě výtečný břeclavský Kanec 11°, pestrý jídelní sortiment a několik stylových barů.

Rodiče jakoby tušili, že dětem se na festivalu v odpoledních hodinách bude líbit, vzali je s sebou v hojném počtu a jako milé překvapení ocenily narychlo zprovozněný dětský koutek se spoustou her a aktivit. Možná z toho vyplývá výzva pro pořadatele ve smyslu: vezměte své děti na odpolední BROD, budou se bavit, v podvečer pozvěte babičky a dědy, kteří ocení 1-2 kapely svého mládí a než se setmí, může jít nejmladší generace s tou nejstarší na kutě a vy si v klidu užijete parádní večerů

Takže zbývá jen zamáčknout slzu a brzy opět v Českém Brodě!

Fořťák

  _MG_4101   _MG_3599

Brod 1995 je za námi – zamáčkneme slzu a jedeme dál! – I.

Zdá se to jako včera, kdy atletický stadion v Českém Brodě obsadila festivalová atmosféra, dobrá muzika a ještě lepší nálada.

Už v odpoledních hodinách byl atletický stadion pokryt různobarevnými dekami a okem dronu atmosféra nápadně připomínala obří pestrobarevný piknik, kde proutěné košíky s občerstvením nahradila dvě velká pódia.  Diváci jakoby hltali sousto po soustu a doušek po doušku skladby v podání mladých interpretů WE ON THE MOON, pocitově laděného ZRNÍ nebo elektroswingových MYDY RABYCAD, kteří jen pár týdnů před tím reprezentovali naší zemi na prestižních festivalech Gastonburry a Sziget. Při koncertech STO ZVÍŘAT, PLEXIS a MŇÁGY A ŽĎORP jakoby se nostalgicky vrátila vzpomínková atmosféra a ti, kteří zažili před 15-20ti lety tyto kapely na stejném místě, měli jistě husí kůži po celém těle a alespoň na chvíli měli možnost omládnout. Podvečerní vrchol předpřipravili bezvadně WOHNOUTI se svým svižným a originálním setem a pak přišli na řadu MONKEY BUSINESS, ANETA LANGEROVÁ a MIG 21, kteří všechny přesvědčili o tom, že to umí rozjet a v areálu se rozlila atmosféra hodná těch nejkvalitnějších hudebních hodnot. Skvěle sekundovala nově vycházející magastar JELEN a taneční zakončení v podání SKYLINE bylo úžasnou párty tečkou nakonec.

Fořťák

Připravit, pozor, začínáme!

Festivalový areál už je připravený a brány se pro vás zítra brány otevřou už ve 12 hodin.

Těšíme se na viděnou!

_MG_3513  _MG_3516_MG_3515

Zveme vás do Brodu

Už tuto sobotu 20. srpna vypukne narozeninová oslava plná muziky a letní festivalové pohody – na českobrodském atletickém stadionu Na Kutilce budeme slavit 22. narozeniny Rock for People. Rozhodli jsme se vrátit zpátky ke kořenům a společně s vámi, věrnými fanoušky i novými návštěvníky, se potkat na jednodenním hudebním festivalu Brod 1995.

Ve společnosti řady vynikajících českých kapel budeme vzpomínat nejen na letošní mimořádně úspěšný ročník, ale také na všechny ostatní. Za těch 22 let máme zážitků opravdu nepočítaně. Nejkrásnější jsou ty, které vzniknou neplánovaně a jsou nespoutané. Takové, při kterých člověk odchází s úsměvem ve tváři. Pro nás osobně je nejkrásnější zážitek fakt, že festival existuje 22 let, což je důkazem toho, že má smysl a lidi baví.

 

Zrní

Další kapela v progresivní mladé lince, která už posbírala nejedno hudební ocenění. Na Rock for People vysoupili v době, kdy je ještě nikdo neznal a to jsou přesně momenty, ze kterých má člověk jako promotér festivalu radost. Když může objevit neznámé a představit něco, co po letech vyroste a potvrdí své kvality. Budu s napětím očekávat, jak Zrní českobrodské publikum překvapí, a tiše držet palce.

Petr Fořt

Co dělá Sto Zvířat v pět ráno?

Kapela Sto Zvířat vypustila do světa nový klip k albu Ministerstvo mýho nitra. Tentorkát je to reggae Pět ráno, kde Jana Jelínková a Honza Kalina tak trochu zdřevěněli…

Obrazové ztvárnění písničky si vzal na starost renomovaný režisér Tomáš Krejčí.

5, 4, 3, 2, 1…. zdražujeme

RfP-HollywoodUndead-02_www.klapper.czKdo šetří, má za tři! A pokud si nechcete zbytečně sáhnout hlouběji do peněženek, nezapomeňte si koupit vstupenky ještě před jejich zdražením.

Až do 31. května je jejich cena 350 Kč, od středy 1.6. poskočí na 400 Kč.

STO ZVÍŘAT

Už ani nevím, kolikrát byli na Rock for People. Je to nesmírně veselé a pozitivní skáčko, které hudebně přežilo desetiletí a stále funguje výborně.

sto_zvířat

Pro mě osobně  jsou „zvířata“ jednou z kapel, se kterou jsme s našimi festivaly hudebně vyrůstali a často se setkávali. Pojí nás podobné zážitky, vzpomínky, zkušenosti a nálady dané doby – prostě jsme v hudebním světě stejná generace. S Honzou Kalinou jsme se potkávali i u projektů Kašpárka v rohlíku, na Kefíru,  ale i na našich dalších menších festivalech, které už dnes neexistují.